[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

Akcja przywoławcza Mercedesa w Polsce - 3340 aut do serwisu

Mercedes ogłosił akcję serwisową, która dotyczy aż 3340 egzemplarzy różnych modeli marki, dostępnych w Polsce.

Mercedes GLK

Akcją przywoławczą objęte zostały modele takie jak E, C, GLK, E Coupe - w sumie 558 egzemplarzy, a także  A, CLA, B, B-electric, GLA, C oraz GLC - w liczbie łącznie 2782 sztuk.

O co chodzi? W dużym skrócie o możliwość niezamierzonego napełnienia poduszek powietrznych, co może być bardzo groźne w skutkach.

Jak podaje na swoich stronach Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Mercedes powiadomił, że w modelach Typu 207 (E-coupe), 212 (E) i 204 (C, GLK), a także Typu 117 (CLA), 176 (A), 246 (B), 242 (B-electric), 156 (GLA), 205 (C) i 253 (GLC) może dojść do samoczynnego aktywowania poduszki powietrznej kierowcy.

Jak czytamy w komunikacie, "przy niedostatecznym uziemieniu kolumny kierownicy, z jednoczesnym uszkodzeniem ścieżek przewodzenia w kasecie sprzęgacza obrotowego w module przełącznika kolumny kierownicy, w wyniku wyładowania elektrostatycznego mogłoby dojść do nieuzasadnionego aktywowania poduszki powietrznej kierowcy."

O uszkodzeniu ścieżek przewodzenia kierowca jest najpierw ostrzegany przez sygnalizację poduszki powietrznej w zestawie wskaźników oraz czerwoną lampkę kontrolną poduszki. Nieuzasadnione aktywowanie poduszki powietrznej kierowcy mogłoby spowodować jego zranienie i zwiększyć niebezpieczeństwo wypadku.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 3340 pojazdów. Właściciele samochodów zostaną poinformowani o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, w celu sprawdzenia kolumny kierownicy i jej ewentualnego skorygowania.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij