REKLAMA

Akcja przywoławcza Mercedesa w Polsce - 3340 aut do serwisu

Mercedes ogłosił akcję serwisową, która dotyczy aż 3340 egzemplarzy różnych modeli marki, dostępnych w Polsce.

Mercedes GLK

Akcją przywoławczą objęte zostały modele takie jak E, C, GLK, E Coupe - w sumie 558 egzemplarzy, a także  A, CLA, B, B-electric, GLA, C oraz GLC - w liczbie łącznie 2782 sztuk.

O co chodzi? W dużym skrócie o możliwość niezamierzonego napełnienia poduszek powietrznych, co może być bardzo groźne w skutkach.

Jak podaje na swoich stronach Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Mercedes powiadomił, że w modelach Typu 207 (E-coupe), 212 (E) i 204 (C, GLK), a także Typu 117 (CLA), 176 (A), 246 (B), 242 (B-electric), 156 (GLA), 205 (C) i 253 (GLC) może dojść do samoczynnego aktywowania poduszki powietrznej kierowcy.

REKLAMA

REKLAMA

Jak czytamy w komunikacie, "przy niedostatecznym uziemieniu kolumny kierownicy, z jednoczesnym uszkodzeniem ścieżek przewodzenia w kasecie sprzęgacza obrotowego w module przełącznika kolumny kierownicy, w wyniku wyładowania elektrostatycznego mogłoby dojść do nieuzasadnionego aktywowania poduszki powietrznej kierowcy."

O uszkodzeniu ścieżek przewodzenia kierowca jest najpierw ostrzegany przez sygnalizację poduszki powietrznej w zestawie wskaźników oraz czerwoną lampkę kontrolną poduszki. Nieuzasadnione aktywowanie poduszki powietrznej kierowcy mogłoby spowodować jego zranienie i zwiększyć niebezpieczeństwo wypadku.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 3340 pojazdów. Właściciele samochodów zostaną poinformowani o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, w celu sprawdzenia kolumny kierownicy i jej ewentualnego skorygowania.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA