Akcja serwisowa Ferrari California T

Północnoamerykański oddział Ferrari postanowił wezwać do serwisu aż 185 egzemplarzy modelu California T. Wszystko przez możliwość wycieku paliwa, który może prowadzić do samozapłonu.

W ostatnim czasie Ferrari miało trochę problemów ze swoim "zbyt ognistym" temperamentem. Zdarzyło się, że kilka modeli miało problemy, które mogły doprowadzić do zapłonu. Okazało się, że dotyczą one także modelu California z turbodoładowanym silnikiem.

REKLAMA

Dlatego producent z Maranello postanowił wezwać do serwisu 185 egzemplarzy poruszających się po amerykańskich drogach ze względu na ryzyko wycieku paliwa. Akcja serwisowa rozpoczęła się 14 grudnia i dotyczy wszystkich samochodów wyprodukowanych pomiędzy 8 września, a 11 listopada tego roku.

Jak podaje amerykańska agencja NHTSA, podwyższone ryzyko zapłonu wynika z powodu wady jednej z części układu paliwowego , która została dostarczona przez kooperanta Ferrari. Podczas wizyty w serwisie wadliwy element zostanie wymieniony bezpłatnie.

To nie pierwsza akcja serwisowa Ferrari w tym roku. Oprócz problemów z fotelami w modelu LaFerrari, nie dalej jak latem tego roku włoski producent wezwał do serwisu 800 egzemplarzy z powodu problemów z poduszkami powietrznymi wyprodukowanymi przez japońską firmę Takata.

 

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA