REKLAMA

Alfa Romeo 4C GTA Concept – premiera w Genewie

O modelu tym wiadomo niewiele. Szczątkowe informacje z różnych stron świata zdają się sugerować, że pojazd powstanie przy współpracy z firmą Dallara Automobili, która była odpowiedzialna za model KTM X-Bow i podobno właśnie z nim 4C GTA ma dzielić niektóre podzespoły. Mówi się też o tym, że włoski koncept będzie napędzany 1,8-litrowym, turbodoładowanym silnikiem MultAir o mocy około 260 KM zamontowanym centralnie z przodu, za przednią osią. Dzięki zastosowaniu włókna węglowego i aluminium gotowy do jazdy pojazd miałby ważyć zaledwie 850 kg, co w połączeniu z napędem na tył może gwarantować mnóstwo frajdy z jazdy.

Do produkcji 4C ma trafić jeszcze w tym roku. Włosi chcą zbudować 25 tysięcy egzemplarzy, a cena ma startować z okolic 40 tysięcy euro.

W kwestii wyglądu auta producent milczy. Opublikował w międzyczasie teaser, który ma zapowiadać "GTA concept". Czy chodzi o to samo auto? Czy może włodarze Alfy Romeo postanowili skorzystać z przygotowanego przez Pininfarinę modelu 2uettottanta? Przekonamy się pierwszego marca.

Źródło: Autonews.com, Forzaitalia.pl

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA