Alfa Romeo 4C - czy pojawi się następca?

Jak donoszą amerykańskie media sprzedaż Alfy Romeo 4C za oceanem jest bardzo rozczarowująca. Z tego powodu może okazać się, że niedługo koncern Fiata zaprzestanie produkcji tego modelu.

Alfa Romeo wkroczyła z podniesiona głową do amerykańskich salonów w tamtym roku. I od tamtego czasu nabywców znalazło jedynie 309 sztuk modelu 4C Spider - to tylko o 11 aut więcej niż droższego SRT Vipera, który właśnie zostaje wycofany z produkcji.

Może to oznaczać, że nie zobaczymy już kolejnej generacji małego sportowego samochodu od Alfy Romeo z umieszczonym centralnie silnikiem. Bardzo prawdopodobne jest, że historia tego modelu zakończy się najpóźniej w 2020 roku. Nie wiadomo jednak czy taka groźba tyczy się jedynie modelu Spider, czy także odmiany 4C Coupe.

Czy za taki stan rzeczy mogą odpowiadać słabe osiągi samochodu? Nic z tych rzeczy. Alfę Romeo 4C Coupe testowaliśmy jakiś czas temu, i dostała od nas niemal same pochwały. Pod pokrywą silnika kryje turbodoładowany silnik 1.75 o mocy 250 KM. Ma niewielką pojemność, ale dzięki wydechowi Acrapovica brzmi jak na supersamochód przystało. A moc? 260 KM to także niewiele, ale przy masie własnej wynoszącej około 1020 kg - to więcej niż wystarczająco.REKLAMA