Alfa Romeo Disco Volante Spyder - egzotyk topless

Otwarta wersja znanej przeróbki Alfy Romeo 8C zostanie zaprezentowana oficjalnie jutro w Genewie. Według nas wygląda wspaniale.

Alfa Romeo Disco Volante Spyder bazuje na Alfie Romeo 8C Spyder. Które jest ładniejsze?

Carrozzeria Touring Superleggera, marka znana fanom motoryzacji od dziesiątek lat, to firma zajmująca się najbardziej ekskluzywnymi samochodami świata. Specjaliści biorą ich karoserie i tworzą z nich wyjątkowe dzieła sztuki - włoscy pasjonaci potrafią giąć blachę jak mało kto.

Pierwszą wariację na temat Alfy 8C zaprezentowano cztery lata temu. Już wtedy Disco Volante podbiło serca fanów włoskich samochodów (nazwa i kształt karoserii nawiązują do słynnej Alfy Romeo z 1952 roku). Teraz, specjalnie na wystawę samochodową w Genewie, zaprojektowaną nową wersję z otwartym nadwoziem - Disco Volante Spyder.

>>> Zobacz Alfę Romeo Disco Volante Spyder w Genewie <<<

Tak jak poprzednik bazuje ona na technice z Alfy Romeo 8C. Ma ten sam pięknie brzmiący silnik 4.7 V8 o mocy 450 KM, 6-biegową przekładnie z łopatkami i przyspiesza do setki w 4,2 sekundy.

Ale w tym samochodzie chodzi o styl, nie o sportowe osiągi. Powstanie jedynie 7 takich modeli, do stworzenia każdego trzeba poświęcić Alfę Romeo 8C, a tych powstało jedynie 500 sztuk. Nie jest znana cena takiej modyfikacji, ale za sama tylko bazę, czyli używaną Alfę Romeo 8C, trzeba zapłacić minimum 1 mln złotych.

Samochód zostanie zaprezentowany światu już jutro podczas salonu samochodowego w Genewie.

REKLAMA