Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Alfa Romeo Giulia: Czekając na następce 159

Alfa Romeo nie jest raczej producentem, który słynie z częstych premier swoich aut. Czekając na następcę modelu 159 zbieramy nie tylko sprawdzone informacje ale również plotki na temat tego wyczekiwanego włocha. 

Źródło: http://blog.motori.it/

 

Być może premiery samochodowe w wykonaniu Alfy Romeo zdarzają się niezwykle rzadko, ale za to zawsze są niebywale emocjonujące. Tak było z najmłodszym 4C, kompaktową Giuliettą czy też piękną 8C Competizione. Czy tak będzie również w przypadku Giulii?

Nazwa włoskiego konkurenta BMW serii 3 ma pochodzić od modelu produkowanego przez Alfę Romeo w latach 60-tych i 70-tych ubiegłego stulecia. Czy nowy sedan odziedziczy tylko nazwę? Czy może doszukamy się w nim stylistycznych odniesień do historycznego modelu? Póki co, trudno jest to stwierdzić po przyłapanym testowym egzemplarzu „ubranym” w nadwozie Maserati Ghibli.

 

Tak to już jest z Alfą Romeo, że nasza ciekawość co do tego, jakie silniki będą montowane w nadchodzącym modelu, zrównuje się z ciekawością co do kształtu jego nadwozia. Zastanawiać się można czy nowy sedan stylistycznie będzie pełnymi garściami czerpał z uwodzącej kształtami Giulietty, czy z rasowego sportowca jakim jest 4C, a może kluczem okaże się elegancja charakterystyczna dla równie rzadko pokazywanych przez Alfę concept carów. W internecie nie brakuje wizualizacji na ten temat. Spotkamy tam wiele wariacji na temat nadwozia Giulii. Jedne przypominają gotowe auto niczym wprost z oficjalnej broszury, inne natomiast to jakby wizje samozwańczych projektantów.

Źródło: tuningpp.com Źródło: www.car24news.com
Niestety póki co Alfa Romeo nie dostarcza nam zbyt wielu informacji na temat specyfikacji technicznej ani na temat stylistyki. Czy nowa Giulia będzie nawiązywała do swojej imienniczki z lat 60-tych? Czy może odziedziczy jedynie imię? Dowiemy się już niebawem. 
   

W temacie silników, podobnie jak i nadwozia, trudno mówić o pewnikach dopóki nie przyjdzie czas oficjalnej prezentacji modelu, którą zaplanowano na 24 czerwca tego roku. Jak już pisaliśmy przy okazji planów Alfy Romeo co do nowych silników, pod maską nowego sedana możemy spodziewać się m.in. 2-litrowego benzyniaka z turbo rozwijającego moc w przedziale 180 - 330 KM. W ofercie nie zabraknie również  diesla, w roli którego prawdopodobnie wystąpi 2,2-litrowa jednostka oferująca, w zależności od wersji, 135 - 210 KM. Bardzo byśmy sobie życzyli, żeby w palecie silników znalazło się także miejsce dla motoru V6 o pojemności 2,9 l i mocy 480 KM!

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 150 500 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Alfa Romeo 159 już dłuższy czas nie konfiguruje w ofercie producenta, a mimo tego następcy wciąż brak. Oczekując go niecierpliwie zebraliśmy wszystko co wiemy na jego temat.&nbsp;</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Alfa-Romeo-Giulia,18908,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-02-12 13:14:13
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij