Alfa Romeo Giulia: Nieoficjalna prędkość maksymalna

Na oficjalne dane trzeba będzie jeszcze poczekać. Choć znając moc i źródło, z którego pochodzi silnik, czyli z Ferrari możemy spodziewać się, że te osiągi są bardzo prawdopodobne. Zobacz, jak szybka może być nowa Alfa Romeo Giulia.

Alfa Romeo Giulia

Najpierw pokazano kilka szkiców i projektów jak ma wyglądać nowa Giulia. Później wyciekły zdjęcia, aż w końcu pojechaliśmy na oficjalną prezentację, na której dowiedzieliśmy się sporo. Ale nadal nie znamy oficjalnych osiągów. Być może Włosi chcą jeszcze podsycić atmosferę i specjalnie trzymają sekretne dane w ukryciu. A może premierę zaplanowali zbyt wcześnie, jeszcze zanim sami poznali oficjalne osiągi Giulii. Ten drugi scenariusz wydaje się bardziej prawdopodobny. Po pierwsze Włosi są znani z ich nietuzinkowego podejścia do życia, a po drugie zachodnie media donoszą o testach Giulii na Nurburgringu, a więc prace trwają.

REKLAMA

Na razie ujrzeliśmy tylko topową wersję z 3-litrowym, doładowanym silnikiem V6 od Ferrari. Alfa Romeo podała 510 KM, stosunek mocy do masy 3 kg/1 KM i setka w 3,9 s. Nadal nie znamy prędkości maksymalnej. Włoski magazyn AlVolante podaje, że samochód osiągnął prędkość 321 km/h na torze Nardo. To nadal niepotwierdzone informacje. Jako że testy przeprowadzono też na niemieckim torze, zapewne oficjalne dane Alfa Romeo ogłosi wkrótce.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA