Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio - bat na przestępców

Carabinieri to żandarmeria, która strzeże porządku we Włoszech aż od 1814 roku. W szeregach tej formacji pojawiało się wiele samochodów, wśród których znaleźć można było Alfy Romeo 156 i 159. Teraz przyszedł czas na Giulię.

Alfa Romeo
Alfa Romeo Giulia Carabinieri
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 193 000 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio w służbie włoskiej żandarmerii wyróżnia się charakterystycznym dla tej formacji kolorem granatowym, z czerwonymi pasami i białym dachem. W zderzaku przednim zamontowano niebieskie światła LED, trafiły też z boku tylnej tablicy rejestracyjnej. Z boku auta widnieje duży napis "CARABINIERI" oraz herb tej formacji. Na dachu zamontowano niebieskie sygnały błyskowe.

W kabinie poza elementami standardowymi Giulii Quadrifoglio znajdziemy tablet i uchwyty na pałkę oraz lizak. Tuż obok gałki zmiany biegów zamontowano słuchawkę radia policyjnego, które wkomponowano w tunel środkowy. W podsufitce zaś umieszczono pulpit do sterowania syreną i sygnałami błyskowymi.

Giulia Quadrifolgio zasilana jest przez silnik biturbo V6 o pojemności 2,9-litra. Motor zapewnia 510 KM mocy oraz 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pierwszą setkę samochód osiąga w czasie 3,9 s, a maksymalna prędkość to 307 km/h.

Samochód będzie wykorzystywany przez żandarmerię do pościgów, kontroli drogowych, ale i w wyjątkowych sytuacjach, jak transport narządów lub krwi. Do samochodu wsiądą wyselekcjonowani funkcjonariusze, którzy wcześniej przejdą szkolenie z instruktorami z Alfy Romeo na torze Varano de Melegari.

Zobacz także:
REKLAMA