Alfa Romeo Mi.To!

Alfa Romeo Mi.To
Alfa Romeo Mi.To

Nazwa Mi.To oznacza pomost pomiędzy Mediolanem, czyli miastem, gdzie zaprojektowano nowe auto, a Turynem, w którym będzie powstawało. Mała Alfa, która urodziła się po 8C Competizione, posiada charakterystyczne dla niego elementy stylizacji karoserii.

Mi.To wyróżnia się bardzo podobnym przodem do 8C, z zaokrąglonymi reflektorami, szybami bocznymi pozbawionymi ramek, czy też okrągłymi lampami tylnymi z modnymi ostatnio diodami LED.

Zewnętrzny, wyszukany włoski styl ma znaleźć swoje odzwierciedlenie także we wnętrzu auta, które ma mieć sportowe fotele, materiały wykończeniowe bardzo wysokiej jakości oraz smaczne detale.

O tym, że to całkiem wyrośnięty maluch przekonują wymiary karoserii. Mi.To mierzy 4,06 metra długości, 1,72 metra szerokości i 1,44 metra wysokości. Włosi przekonują, że ich nowe dzieło to Alfa Romeo pełną gębą, o czym świadczy specjalny system, nazwany DNA.

Dostraja on samochód do aktualnych warunków na drodze i zapędów właściciela. Odpowiedzialne są za to trzy tryby pracy, obejmujące silnik, układ kierowniczy, hamulcowy, zawieszenie i skrzynię biegów. Są to sportowy Dynamic, przeznaczony do jazdy miejskiej Normal i All-Weather do poruszania się we wszystkich warunkach pogodowych.

Między przednimi kołami ma pracować jeden z czterech silników benzynowych i diesli o mocach od 90 do 155 koni mechanicznych. Wszystkie są wyposażone w turbosprężarkę.

Alfa Romeo Mi.To pojawi się w sprzedaży w lipcu bieżącego roku!

Źródło: Alfa Romeo

Zobacz również:
REKLAMA