[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio już w salonach

W polskich salonach ruszyły zamówienia na Alfę Romeo Stelvio Quadrifoglio, najszybszego SUV-a w swojej kategorii. Znamy jego cenę.

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Ruszyły zamówienia na Stelvio w wersji Quadrifoglio, pierwsze w historii "Quadrifoglio", które jest SUV-em. Nowy model Alfy Romeo kosztuje od 402 800 złotych.

Rasowo stylizowany i nowoczesny SUV Stelvio Quadrifoglio jest obecnie najszybszym seryjnym SUV-em, co udowodnił na legendarnym torze Nürburgring, gdzie ustanowił nowy rekord w swojej kategorii: 7 minut, 51 sekund i 7 dziesiątych sekundy.

REKLAMA

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio jest wyposażony w benzynowy silnik z podwójną turbiną BiTurbo 2.9 V6 - wykonany w całości z aluminium i inspirowany technologią i możliwościami technicznymi Ferrari - który rozwija maksymalną moc 510 KM przy 6500 obr./min. i zapewnia maksymalny moment obrotowy 600 Nm między 2500 a 5000 obr./min.

Silnik zestawiony jest z ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów, która ma kalibrację umożliwiającą zmianę biegów w zaledwie 150 milisekund w trybie Race. Stelvio Quadrifoglio jest w stanie przyśpieszyć od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy i osiąga maksymalną, najwyższą w tej kategorii prędkość 283 km/h.

REKLAMA

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Po raz pierwszy benzynowy silnik 2.9 V6  BiTurbo o mocy 510 KM zestawiony jest z układem napędowym Q4. W normalnych warunkach, układ Q4 przenosi 100 proc. momentu obrotowego na oś tylną. Po osiągnięciu granicznej wartości przyczepności kół, system w rzeczywistym czasie przekazuje 50 proc. momentu napędowego na oś przednią za pośrednictwem specjalnej skrzynki rozdzielczej.

Sportowy SUV Alfy Romeo jest przy tym stosunkowo ekonomiczny, dzięki sterowanemu elektronicznie systemowi dezaktywacji cylindrów oraz funkcji żeglowania, dostępnej w trybie jazdy Advanced Efficiency.

REKLAMA

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Stelvio Quadrifoglio ma na swoim koncie dwa rekordy, dzięki którym jest on najmocniejszym SUV-em w tej kategorii: przy masie pojazdu wynoszącej 1830 kg (bez materiałów eksploatacyjnych), model może pochwalić się najlepszym stosunkiem wagi do mocy w swojej kategorii (3,6 kg/KM) oraz wyśrubowanym stosunkiem mocy do pojemności skokowej wynoszącym 176 KM/l.

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio kosztuje w Polsce od 402 800 złotych. W standardowym wyposażeniu ma niemal wszystko, co znajduje się w cenniku. Dopłaty wymaga jedynie kilka punktów, w tym m.in. szklany dach za 7500 zł, ceramiczno-węglowe tarcze hamulcowe o większej średnicy za 33 tys. złotych, fotele Sparco za 15 800 zł czy system audio Harman-Kardon za 6000 zł.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij