[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio - najszybszy SUV świata

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio okrąża tor Nürburgring w 7 minut 51,7 sekund - to najkrótszy czas w historii w kategorii SUV-ów.

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Alfa Romeo ma już na swoim koncie dwa rekordy okrążenia na torze Nürburgring, ustanowione najpierw przez Giulię Quadrifoglio w kategorii samochodów sedan, a teraz przez Stelvio Quadrifoglio w kategorii SUV-ów.

Stelvio Quadrifoglio pokonała ponad 20 kilometrów legendarnej Nordschleife (północna pętla) w rekordowym czasie 7 minut 51,7 sekund, poprawiając o 8 sekund poprzedni rekord w kategorii SUV-ów.

REKLAMA

REKLAMA

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Rekord Stelvio Quadrifoglio został ustanowiony przez Fabio Francię, tego samego kierowcę, który również na torze Nürburgring ustanowił rekord wynoszący 7 minut 32 sekundy w kategorii czterodrzwiowych sedanów, zasiadając za kierownicą Giulii Quadrifoglio.

Stelvio Quadrifoglio jest wyprodukowana z ultralekkich materiałów, dysponuje doskonałym rozłożeniem masy 50/50, ma najlepszą w segmencie sztywność skrętną, oryginalny wałek napędu z włókna węglowego oraz najbardziej bezpośrednie na rynku przełożenie układu kierowniczego.

REKLAMA

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Sercem tego SUV-a o podwyższonych osiągach jest silnik 2.9 V6 z bezpośrednim wtryskiem z 24 zaworami Twin-Turbo Intercooled, który daje moc 510 KM oraz moment 600 Nm i w którym po raz pierwszy w standardzie dostępny jest napęd 4x4 Q4.

REKLAMA

REKLAMA

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Silnik zestawiony jest z automatyczną, ośmiostopniową skrzynią biegów ze specjalną kalibracją, która w trybie Race umożliwia zmiany biegów w zaledwie 150 milisekund.

Co więcej, Stelvio Quadrifoglio wyposażone jest w elementy pozwalające nie tylko na dynamiczną, ale i oszczędną jazdę. W tym choćby selektor Alfa DNA Pro z czterema trybami jazdy (w tym tryb Race), mechanizm różnicowy Torque Vectoring, adaptacyjne zawieszenie Quadrifoglio oraz system dezaktywacji cylindrów, który pozwala zoptymalizować zużycie paliwa.

REKLAMA

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Do modelu Stelvio Quadrifoglio można dodatkowo zamówić:

  • sportowe, ultralekkie fotele Sparco z konstrukcją z włókna węglowego - najlżejsze w segmencie i gwarantujące maksymalne podparcie boczne na ciasnych zakrętach,
  • wysokiej jakości karbonowo-ceramiczne hamulce Brembo.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij