Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio - najszybszy SUV świata

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio okrąża tor Nürburgring w 7 minut 51,7 sekund - to najkrótszy czas w historii w kategorii SUV-ów.

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Alfa Romeo ma już na swoim koncie dwa rekordy okrążenia na torze Nürburgring, ustanowione najpierw przez Giulię Quadrifoglio w kategorii samochodów sedan, a teraz przez Stelvio Quadrifoglio w kategorii SUV-ów.

Stelvio Quadrifoglio pokonała ponad 20 kilometrów legendarnej Nordschleife (północna pętla) w rekordowym czasie 7 minut 51,7 sekund, poprawiając o 8 sekund poprzedni rekord w kategorii SUV-ów.

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Rekord Stelvio Quadrifoglio został ustanowiony przez Fabio Francię, tego samego kierowcę, który również na torze Nürburgring ustanowił rekord wynoszący 7 minut 32 sekundy w kategorii czterodrzwiowych sedanów, zasiadając za kierownicą Giulii Quadrifoglio.

Stelvio Quadrifoglio jest wyprodukowana z ultralekkich materiałów, dysponuje doskonałym rozłożeniem masy 50/50, ma najlepszą w segmencie sztywność skrętną, oryginalny wałek napędu z włókna węglowego oraz najbardziej bezpośrednie na rynku przełożenie układu kierowniczego.

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Sercem tego SUV-a o podwyższonych osiągach jest silnik 2.9 V6 z bezpośrednim wtryskiem z 24 zaworami Twin-Turbo Intercooled, który daje moc 510 KM oraz moment 600 Nm i w którym po raz pierwszy w standardzie dostępny jest napęd 4x4 Q4.

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Silnik zestawiony jest z automatyczną, ośmiostopniową skrzynią biegów ze specjalną kalibracją, która w trybie Race umożliwia zmiany biegów w zaledwie 150 milisekund.

Co więcej, Stelvio Quadrifoglio wyposażone jest w elementy pozwalające nie tylko na dynamiczną, ale i oszczędną jazdę. W tym choćby selektor Alfa DNA Pro z czterema trybami jazdy (w tym tryb Race), mechanizm różnicowy Torque Vectoring, adaptacyjne zawieszenie Quadrifoglio oraz system dezaktywacji cylindrów, który pozwala zoptymalizować zużycie paliwa.

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Do modelu Stelvio Quadrifoglio można dodatkowo zamówić:

  • sportowe, ultralekkie fotele Sparco z konstrukcją z włókna węglowego - najlżejsze w segmencie i gwarantujące maksymalne podparcie boczne na ciasnych zakrętach,
  • wysokiej jakości karbonowo-ceramiczne hamulce Brembo.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij