Alfa Romeo Stelvio - premiera w Los Angeles

Pierwszy krok zrobiło Maserati. Teraz przyszedł czas na Alfa Romeo, które na targach w Los Angeles zaprezentuje swojego pierwszego SUV-a.

To już trzynaście lat odkąd Alfa Romeo zaprezentowało crossovera o nazwie Kamal podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Mimo że samochód nie wszedł do produkcji seryjnej, nadal wzbudza duże zainteresowanie. To wszystko za sprawą plotek o wprowadzeniu SUV-a do gamy modelowej.

Najnowsze doniesienia mówią już o konkretach. Model Stelvio pojawi się już w listopadzie w Los Angeles. Nazwa modelu nawiązująca do przełęczy górskiej we włoskich Alpach nie jest przypadkowa. Przedstawiciel marki w atrakcyjnym segmencie będzie się wyróżniał bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi.

W ostatnim czasie w sieci pojawiło się sporo zdjęć szpiegowskich prezentujących nowy model w pełnym zamaskowaniu. Jego wygląd jest jeszcze tajemnicą, ale mamy już pierwsze sugestie, jak może wyglądać. Stelvio będzie nawiązywać do modelu Giulia. Oczywiście bryła nadwozia będzie typowa dla aut w tym segmencie, podobnie jak podwyższony prześwit. Jednak całość będzie połączona wyjątkowym włoskim stylem.

Nowy model będzie nieco większy niż BMW X3, a producent odgraża się, że będzie szybszy na torze od Porsche Cayenne Turbo S czy Range Rovera Sport SVR. Napęd ma być standardowo przekazywany na tylną oś, ale w opcji będzie dostępny napęd na wszystkie koła. Pod maskę trafią silniki z modelu Giulia. Bazową jednostką powinien być 180-konny diesel o pojemności 2,2 litra. W ofercie pojawi się jeszcze 200-konny silnik benzynowy oraz wysokoprężny odpowiednik o tej samej mocy. W późniejszym czasie zadebiutują dwa turbodoładowane silniki benzynowe o mocy 250 i 280 KM. Wisienką na torcie będzie jednostka V6 o pojemności 2,9 litra, która generuje 505 KM mocy.

Do premiery pozostały niecałe dwa miesiące. Alfa Romeo Stelvio zadebiutuje w salonach dopiero w przyszłym roku.

REKLAMA