REKLAMA

Alfa Romeo Stelvio - włoski SUV jeszcze w tym roku?

To bardzo możliwe, że nowego SUV-a Alfy ujrzymy jeszcze w tym roku. Pojawiła się informacja, że samochód pojawi się w listopadzie. Jednak to Alfa Romeo, więc wszelkie informacje na jej temat traktujmy z przymrużeniem oka.

Alfa Romeo SUV

Wcześniej słyszeliśmy o tym, że SUV Alfy będzie nosił nazwę Stelvio, a teraz doszły do nas informacje o debiucie rynkowym, który ma nastąpić w listopadzie tego roku podczas targów w Los Angeles.

Niewiele informacji na razie wiadomo na temat Stelvio. Auto ma bazować na płycie podłogowej nowej Giulii, stamtąd mają pochodzić też silniki (benzynowe 2.0 turbo oraz diesel 2.2). Niewykluczona jest także ekstremalna odmiana QV z 510-konną jednostką 2.9 V6.

REKLAMA

Jednak biorąc pod uwagę cała zamieszanie związane z Giulią, mocno wątpimy w obecność SUV-a jeszcze w tym roku. Przypomnijmy, że od premiery sedana, tylko w wersji QV minął prawie rok i dopiero teraz poznaliśmy jego przyziemne warianty. Jednak mimo to, marka zapowiedziała kolejne opóźnienia.

Możemy powiedzieć, że to typowo włoskie podejście do sprawy. Podobnie może być z modelem Stelvio. Nawet jeśli auto pojawi się jeszcze w tym roku, to jego produkcyjna wersja pojawi się dopiero na przełomie 2017 i 2018 roku.

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA