Alfa Romeo Tipo B P3 - rarytas na aukcji

Jeśli wygrałeś los na loterii i nie wiesz co zrobić z pieniędzmi, to podpowiadamy. Kup Alfę Romeo Tipo B P3. Oto idealna lokata kapitału.

Alfa Romeo Tipo B P3 RM Sotheby’s
Alfa Romeo Tipo B P3

Wertując karty historii i sprawdzając rodowód legendarnej marki Ferrari natkniemy się na początki, wzmiankę o Alfie Romeo. Tak, zanim Enzo Ferrari rozpoczął budować własne auta wyścigowe, to korzystał z samochodów budowanych przez konstruktorów z Mediolanu. I ścigał się nimi. 

REKLAMA

I jeden z takich egzemplarzy zostanie wystawiony na aukcji w Paryżu, w przyszłym roku. Mowa o Alfie Rome Tipo B P3 z 1934 roku. To model z czasów, gdy na torach rywalizowały takie auta jak Bentley Blower i Mercedes SSK.

Na boku auta widnieje legendarny dziś emblemat "Cavallino Rampante", czyli wierzgający koń znane od lat logo Ferrari.

REKLAMA

REKLAMA

Tipo B P3, które trafi "pod młotek" to egzemplarz nr 2, który został stworzony przez Alfę Romeo. Powstało jedynie 9 sztuk tak przygotowanych aut. Co ciekawe jest to jeden z pierwszych samochodów wyścigowych, tzw "single seaterów". Wcześniej w wyścigach startowały dwuosobowe załogi, składające się z kierowcy i mechanika, który odpowiadał za naprawy bolidu na trasie.

REKLAMA

Pod maską Tipo B P3 pracuje rzędowy, ośmiocylindrowy silnik wsparty dwoma kompresorami o pojemności 2,9-litra. Samochód zaprojektował legendarny Vittorio Jano. Człowiek ten ma na swoim koncie takie projekty, jak choćby Ferrari Dino, który budował wraz z synem założyciela marki, Alfredo "Dino" Ferrarim

REKLAMA

REKLAMA

Eksperci szacują, że za Tipo B P3 trzeba będzie zapłacić w od 3,6 do ok. 4,6 mln euro. Co w przeliczeniu może dać kwotę nawet 28 853 500 złotych. Na paryskiej aukcji będzie można również wylicytować takie auta, jak Ferrari 430 GTC, Porsche 911 RSR, czy Jaguara Roadster z 1941 r.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA