Alfa Romeo Tonale na początek w wersji Edizione Speciale

Alfa Romeo Tonale pojawiła się oficjalnie kilka dni temu. Teraz producent uruchamia zamówienia, na początek w premierowej wersji Edizione Speciale. Jej cena startuje od równych 180 tys. złotych.

Alfa Romeo Tonale Edizione Speciale fot. materiały prasowe
Alfa Romeo Tonale Edizione Speciale

Alfa Romeo Tonale Edizione Speciale to premierowy model, dostępny na start z hybrydowym napędem i w konfiguracji wyposażenia bogatej w najnowsze technologie i systemy łączności. Wspomniany już napęd to konfiguracja z 1,5-litrowym, 4-cylindrowym silnikiem o mocy 130 KM sprzężonym z dwusprzęgłową skrzynią biegów, z wbudowanym 48-woltowym silnikiem elektrycznym „P2" o mocy 15 kW (+20 KM) i momencie obrotowym 55 Nm. Już wkrótce Tonale Edizione Speciale będzie dostępne także w wersji hybrydowej o mocy 160 KM.

REKLAMA

W kwestii wyposażenia, Alfie Romeo Tonale Edizione Speciale nie można zarzucić, że jest ono ubogie. Mamy tu bowiem między innymi:

 • 20-calowe obręcze kół,
 • czerwone zaciski hamulcowe Brembo,
 • reflektory adaptacyjne z nową matrycą Full-LED,
 • przyciemniane tylne szyby,
 • aluminiowe łopatki do zmiany biegów,
 • bezkluczykowy dostęp,
 • tylna klapa bagażnika otwierana bez użycia rąk,
 • 10,25-calowy ekran dotykowy ze sterowaniem głosowym i nawigacją,
 • bezprzewodowy CarPlay / Android Auto,
 • bezprzewodowa ładowarka,
 • sportowa kierownica skórzana,
 • inteligentny tempomat adaptacyjny,
 • przednie i tylne czujniki parkowania z kamerą cofania,
 • system rozpoznawania znaków drogowych.

Tonale oferuje poza tym w standardzie nowy system informacyjno-rozrywkowy, który dzięki systemowi operacyjnemu Android można spersonalizować zgodnie z potrzebami użytkownika, a łączność 4G z bezprzewodowymi aktualizacjami OTA („Over-the-Air”) zapewni aktualne treści, funkcje i usługi. System, inspirowany najnowszymi modelami smartfonów, obejmuje w pełni cyfrowy i wirtualny ekran zegarów i wskaźników o przekątnej 12,3-cala, główny wyświetlacz dotykowy na desce rozdzielczej o przekątnej 10,25-cala oraz interfejs multitasking. Alfa Romeo Tonale umożliwia także autonomiczną jazdę na poziomie 2, z nowymi systemami wspomagania kierowcy (ADAS).

Tonale to także pierwszy samochód na rynku wyposażony w technologię NFT (Non-Fungible Token). Jest ona oparta na koncepcji „blockchain card”, poufnego i niemodyfikowalnego zapisu najważniejszych informacji o danym samochodzie. Za zgodą klienta NFT rejestruje dane pojazdu, generując certyfikat, który może być wykorzystany jako gwarancja, że samochód był prawidłowo serwisowany i utrzymywany, co ma mieć pozytywny wpływ na jego wartość rezydualną. Na rynku samochodów używanych, certyfikacja NFT stanowić będzie ważne dodatkowe źródło wiarygodnego pochodzenia.

Alfa Romeo Tonale – Super i Ti

W momencie wprowadzenia na rynek Alfa Romeo Tonale będzie dostępna w ramach nowej strategii, obejmującej dwa główne poziomy wyposażenia – Super i Ti. Wersję wyposażenia Super można dodatkowo spersonalizować poprzez wersję Sprint z opcjami, które podkreślają bardziej sportowy charakter modelu. Natomiast drugą wersję wyposażenia Ti – bardziej elegancką i wyróżniającą się – będzie można rozszerzyć o wariant Veloce, zapewniający lepsze osiągi i bardziej sportowy charakter.

Jak wspomnieliśmy, cena Tonale w limitowanej wersji Edizione Speciale będzie taka sama na głównych rynkach europejskich: w Polsce jest to wartość 180 000 złotych brutto.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

REKLAMA