REKLAMA

Alfa Romeo Tonale w wersji produkcyjnej

Do sieci wyciekły zdjęcia przedstawiające Alfę Romeo Tonale w wersji produkcyjnej. Auto różni się od konceptu, ale wciąż wygląda dobrze.

Alfa Romeo Tonale - wersja przedprodukcyjna Materiały prasowe
Alfa Romeo Tonale - wersja przedprodukcyjna

Alfa Romeo Tonale to nowy SUV włoskiej marki, który w wersji koncepcyjnej mogliśmy podziwiać na salonie samochodowym w Genewie, a raptem miesiąc później już na targach Motor Show w Poznaniu. Samochód zrobił na odwiedzających tak genewskie, jak i poznańskie targi duże wrażenie.

Koncepcyjna Alfa Romeo Tonale jest bezpośrednia zapowiedzią modelu, który w okolicach roku 2021 trafić ma już do salonów sprzedaży włoskiej marki. W gamie modelowej znajdzie się nieco poniżej Alfy Romeo Stelvio – SUV-a bardzo entuzjastycznie przyjętego na rynku.

O ile można się było spodziewać, że wersja produkcyjna odbiegać będzie od tego, co widzieliśmy w Genewie i Poznaniu, tak za sprawą zdjęć, które wyciekły niedawno do internetu, możemy się przekonać, że auto wciąż prezentować się będzie efektownie.

Zobacz także: 70 nowych modeli Volkswagena do 2028 r.!

REKLAMA

REKLAMA

Alfa Romeo Tonale - wersja przedprodukcyjna Materiały prasowe
Alfa Romeo Tonale - wersja przedprodukcyjna

Alfa Roneo Tonale – nadwozie

Zacznijmy od przodu. Tutaj podobieństwo do konceptu jest duże. Szersza jest szczelina odchodząca od dużego logo w kierunku reflektorów, a i same lampy mają – niestety – inny wygląd. W koncepcyjnej Alfie Romeo Tonale mieliśmy efektowne potrójne światła LED, natomiast w modelu produkcyjnym widać gładkie klosze lamp.

Stylistyka tyłu również została uproszczona w porównaniu do rasowo prezentującej się na targach wersji koncepcyjnej. Wąską listwę łączącą obie lampy zastąpiła znacznie szersza, wciąż jednak wyposażona w diody LED. Tutaj zachowano potrójne segmenty świateł, tak dobrze wyglądające na koncepcie.

Z boku zrezygnowano z gładkich klamek, wysuwających się nad powierzchnię karoserii, zastępując je w przednich drzwiach zwykłymi klamkami, a w tylnych klamką schowaną w okolicy słupka C. Nieco złagodzony jest też przebieg linii bocznych okien w tylnej części auta.

Pomimo „ugrzecznienia” modelu koncepcyjnego, Alfa Romeo Tonale w wersji produkcyjnej prezentuje się bardzo dobrze i jest kontynuacją udanej stylistyki, rozpoczętej w ostatnich latach przez Giulię, a później Stelvio. Zresztą nawet leciwa już konstrukcyjnie Giulietta wciąż prezentuje się atrakcyjnie i mimo upływu lat starzeje się bardzo powoli.

Zobacz także: Mitsubishi Eclipse Cross - jak z kosztami eksploatacji?

REKLAMA

Alfa Romeo Tonale - wersja przedprodukcyjna Materiały prasowe
Alfa Romeo Tonale - wersja przedprodukcyjna

Alfa Romeo Tonale - wnętrze

W kabinie widzimy deskę rozdzielczą podobną do tej ze Stelvio. Są tam dwie tuby, kryjące wyświetlacz wirtualnych zegarów, a także centralnie umieszczony ekran dotykowy systemu informacyjno-rozrywkowego.

Wygląda jednak na to, że w przeciwieństwie do ekranu montowanego w Stelvio, jak i do rozwiązania pokazanego w koncepcyjnym modelu Tonale, w produkcyjnej Alfie Romeo Tonale ekran ten nie będzie elegancko wkomponowany w deskę rozdzielczą, ale zamiast tego będzie sterczał jako osobny byt, wyglądający trochę jak doczepiony tam tablet. Niektórzy mówią, że tak jest bardziej nowocześnie, ale to oczywiście kwestia gustu.

Poczekajmy jednak na ostateczną formę i potwierdzenie tego, co widzimy na zdjęciach, przez producenta. Może się bowiem okazać, że produkcyjna wersja Alfy Romeo Tonale zaskoczy nas innym rozwiązaniem tak wnętrza, jak i detali nadwozia.

Premiera Alfy Romeo Tonale przewidywana jest na przełom 2020 i 2021 roku, a produkcja na pierwszą połowę roku 2021. Wiemy już, że zgodnie z trendami, pod maskę drugiego SUV-a w gamie trafi po raz pierwszy napęd hybrydowy typu plug-in.

Plan producenta zakłada wprowadzenie sześciu hybryd PHEV do końca roku 2022. Zważywszy na niewielką liczbę modeli w obecnej gamie, Włosi muszą przyspieszyć.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA