[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Alfa Romeo powraca do Formuły 1

Po ponad 30 latach nieobecności w "królowej motorsportu", Alfa Romeo powraca do rywalizacji w cyklu Grand Prix Formuły 1.

Bolid Formuły 1 Alfa Romeo Bolid Formuły 1 Alfa Romeo

Włoska sportowa marka należąca do koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA) podpisała wieloletnią umowę o partnerskiej współpracy technicznej i handlowej ze szwajcarskim zespołem Sauber F1 Team. Umowa dotyczy udziału w mistrzostwach świata Formuły 1 począwszy od sezonu 2018.

Bolidy będą ścigać się opatrzone charakterystycznymi barwami i logo Alfa Romeo, sponsora tytularnego zespołu, i wyposażone będą w jednostki napędowe Ferrari serii 2018.

Zakres umowy obejmuje współpracę strategiczną, handlową i technologiczną, w tym dostęp do inżynieryjnej wiedzy fachowej i doświadczenia kadry technicznej Alfa Romeo. Oficjalna nazwa zespołu brzmieć będzie: Alfa Romeo Sauber F1 Team.

REKLAMA

REKLAMA

Bolid Formuły 1 Alfa Romeo Bolid Formuły 1 Alfa Romeo

- Umowa z zespołem Sauber F1 Team to znaczący krok w kierunku przekształcenia marki Alfa Romeo, która powraca do Formuły 1 po ponad 30 latach nieobecności. Alfa Romeo, legendarna marka, która współtworzyła historię tego sportu, dołączy do grona największych producentów samochodów biorących udział w wyścigach Formuły 1 - powiedział Sergio Marchionne, prezes FCA.

Powrót marki Alfa Romeo, jednego z najważniejszych bohaterów historii Formuły 1, ma w znacznym stopniu przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności i rozwoju tego sportu. Alfa Romeo wnosi swoją wiedzę technologiczną oraz sporą grupę pełnych pasji fanów.

Wyścigowe dziedzictwo marki Alfa Romeo są znane na całym świecie. Alfa Romeo to mistrz przedwojennych zmagań o Grand Prix (w 1925 r. pierwsze mistrzostwa świata zdominował laureat GP, model Alfa Romeo P2). Marka uczestniczyła w Formule 1 od 1950 r. do 1988 r. zarówno jako konstruktor, jak i dostawca silników.

REKLAMA

Bolid Formuły 1 Alfa Romeo Bolid Formuły 1 Alfa Romeo

Tuż po debiucie Alfa Romeo wygrała pierwsze dwa Mistrzostwa Świata Kierowców w 1950 r. i 1951 r., a kierowcami byli Nino Farina i Juan Manuel Fangio. W latach 1961–1979 Alfa Romeo współpracowała z kilkoma zespołami wyścigowymi F1 jako dostawca silników.

W roli konstruktora Alfa Romeo powróciła do wyścigów w 1979 r., a swój najlepszy wynik osiągnęła w 1983 r., zajmując szóste miejsce w klasyfikacji mistrzów świata konstruktorów. Ponad 30 lat po wycofaniu się z wyścigów Formuły 1 (w 1985 r.) marka powraca z zamiarem powtórzenia sukcesów.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij