Alfa Romeo przebija się na rynku

Alfa Romeo w naszym kraju zanotowała 32-procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu z poprzednim rokiem i tym samym Polska stała się czwartym rynkiem w Europie w rankingu sprzedaży dla włoskiej marki.

Alfa Romeo Giulia GTA i GTAm materiały prasowe
Alfa Romeo Giulia GTA i GTAm
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 159 900 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

• Wzrost sprzedaży dotyczy modeli Giulia i Stelvio – ten pierwszy zwiększył się o 39%, a drugi o 47% rok do roku
• Alfy Romeo w ostatnim czasie wprowadziła 5-letnią gwarancję Maximum Care z limitem przebiegu do 200 tys. km, a ambasadorem marki został Robert Kubica kierowcy zespołu F1 Alfa Romeo Racing Orlen.
• W połowie września br. w Polsce został sprzedany tysięczny egzemplarz samochodu marki Alfa Romeo. Wydarzyło się to o niemal trzy miesiące wcześniej niż w 2020 roku.

W porównaniu do 2020, Alfa Romeo odnotowała sprzedaż wyższą o 32% przekraczając 22-procentowy wzrost rynku samochodów osobowych i podnosząc w nim swój udział. 

REKLAMA

Alfa Romeo - sprzedaż materiały prasowe
Alfa Romeo - sprzedaż

W ostatnich latach włoska marka coraz lepiej radzi sobie na polskim rynku i to pomimo faktu, że obecnie oferuje tylko dwa modele Giulia i Stelvio. W tym roku wzrost popularności wśród rodzimych klientów zanotowały zarówno Giulia, jak i SUV Stelvio. Sprzedaż tego pierwszego modelu zwiększyła się o 39% w porównaniu z poprzednim rokiem wobec zdecydowanie niższego wzrostu reprezentowanego przez niego segmentu D (aut klasy średniej) na poziomie 13%. Wyniki sprzedaży Stelvio też przekraczają 28-procentowy wzrost segmentu D-SUV (aut SUV klasy średniej) i wynoszą rok do roku imponujące 47%.

Alfa Romeo - sprzedaż materiały prasowe
Alfa Romeo - sprzedaż

Alfa Romeo nie zapomina o swojej 111-letniej nafaszerowanej sukcesami sportowymi tradycji. Ostatnio na rynku pojawiła się limitowane do 500 sztuk wersje Gliulia GTA oraz GTAm, które bez dwóch zdań podnoszą poziom adrenaliny. Według niepotwierdzonych informacji w Polsce sprzedano 6 egzemplarzy tego ekstremalnie drogiego sportowego sedana klasy C. Cena bogato wyposażonej wersji GTAm sięga nawet miliona zł. 

 

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA