Alfa Romeo rusza do ofensywy

Alfa Romeo rozpoczęła prace nad trzema nowymi modelami. Włosi celują głównie w konkurencję niemiecką.

Alfa Romeo pracuje nad trzema nowymi modelami. Tym sposobem włosi szykują ekspansję na Niemców. Pierwszym autem jest sedan klasy średniej o nazwie Project 952. Planowane są silniki czterocylindrowe 2,2L o mocach 180-330 KM oraz 3,3-litrowe V6 o mocy 400-500 KM. Auto ma być konkurentem dla Audi A6 oraz BMW Serii 5. Ma zadebiutować w połowie 2016 roku.

Drugim modelem jest średni SUV. Będzie dzielił podzespoły z sedanem i ma ujrzeć światło dzienne w tym samym czasie. Celuje w Audi Q5.

Po raz pierwszy Alfa Romeo ma zamiar zaprezentować dużą limuzynę segmentu F (aut luksusowych). Auto ma być oparte na mniejszej limuzynie, ale ma być jej rozbudowaną wersją. Ma to być flagowy model marki i konkurować z Audi A8 i BMW Serii 7.

Oprócz tych modeli, do produkcji wejdzie także Alfa Romeo 4C z otwartym nadwoziem - Spider. Mimo tego że 4C otrzymała nazwę po legendarnym Spiderze, nie będzie typowym kabrioletem, a targą z małym, karbonowym dachem. Alfa Romeo 4C Spider ma wejść do sprzedaży latem 2015 roku.

Nowe modele są częścią projektu Fiata, obecnego właściciela Alfy Romeo, który chce mocno wypromować markę i rozszerzyć obszar sprzedaży na cały świat. Jak widać, Fiat kształtuję Alfę na markę premium. Na efekty przyjdzie nam jednak z pewnością trochę jeszcze poczekać.

REKLAMA