Alfa Romeo szykuje nowe, mocne silniki

W siedzibie Alfy Romeo zapadła decyzja o wprowadzeniu do produkcji nowych silników. Będą nawiązywały do sportowego dziedzictwa marki i na pewno nie będzie brakowało im mocy. 

Alfa Romeo 159
Alfa Romeo

Pierwsze jednostki, dwa benzyniaki i jeden diesel, zadebiutują w czerwcu, wraz z prezentacją nowego, włoskiego sedana. Podstawowym silnikiem benzynowym będzie 2.0 litrowy motor z turbo i bezpośrednim wtryskiem, wyposażony w technologię zmiennych faz rozrządu MultiAir. Oferowany w różnych wariantach mocy (od 180-330 KM) stanie się prawdziwie globalnym silnikiem, łączonym z przekładniami automatycznymi, manualnymi jak i różnymi napędami: przednio-napędowymi oraz cztero-napędowymi.

Sedan, który pojawi się w 2016 roku, będzie dodatkowo oferowany z doładowanym dieslem 2.2 litra, o mocy od 135 KM do 210 KM. Alfa współpracuje także z duetem Fiat-Chrysler nad odświeżonym 3.0 litrowym dieslem V6, który montowany będzie również w niektórych modelach Jeepa i Maserati. Włosi z Turynu wykorzystają go w swoich autach jak np. w spodziewanym dużym sedanie i średniej wielkości SUV-ie.

Topowy, podwójnie uturbiony motor V6 o pojemności 2,9 litra może osiągać nawet 480 KM! Fakt ten nie powinien jednak dziwić biorąc pod uwagę jego rodowód. Jest to przekonstruowana 3.0 litrowa jednostka, którą Ferrari zbudowało na zlecenie Maserati do modeli Quattroporte i Ghibli.

Alfa Romeo w najbliższym czasie planuje wprowadzić aż 8 nowych modeli. Tym sposobem chciałaby w 2018 roku osiągnąć sprzedaż na poziomie 400 tys. aut.

Biorąc pod uwagę fakt, iż w zeszłym roku 78 tys. aut tego producenta znalazło właścicieli, to jest to plan więcej niż ambitny.

By jednak plany stały się rzeczywistością włosi już niebawem wprowadzą do sprzedaży dwa sedany oraz SUV-a wyposażonego we wspomniany silnik diesla V6, którego zadaniem będzie konkurowanie z Audi Q5 i BMW X3.

REKLAMA