Alfa Romeo z rekordowym wynikiem w Polsce

Miniony rok był rekordowy dla Alfy Romeo w Polsce. Pomimo ograniczeń na rynku związanych z dostępnością nowych samochodów, włoska marka osiągnęła najlepszy w historii wynik rejestracji.

Alfa Romeo Giulia GTA i GTAm fot. materiały prasowe
Alfa Romeo Giulia GTA i GTAm
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 193 000 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Alfa Romeo za kończyła 2021 rok wynikiem 1749 sprzedanych nowych samochodów, uzyskując ponad 30-procentowy wzrost rok do roku, znacznie powyżej rynku nowych samochodów osobowych, który w tym samym okresie zwiększył się o 4,3 proc.

REKLAMA

Najpopularniejsze modele Alfa Romeo w Polsce

Niewątpliwym przebojem marki okazał się sportowy SUV, Alfa Romeo Stelvio, który awansował do rankingu Top 10 SUV-ów. 1210 sprzedanych egzemplarzy Stelvio zapewniło mu wzrost o 51 proc. w porównaniu z rokiem 2020. Ponadto rok 2021 był dla Stelvio w Polsce rekordowy, przynosząc najlepsze wyniki od momentu wprowadzenia modelu na rynek w 2017 roku.

Powody do zadowolenia daje również wynik osiągnięty przez Alfę Romeo Giulię, reprezentującą włoską markę w segmencie sportowych limuzyn segmentu D. W zeszłym roku 490 nabywców zdecydowało się na tego sedana, zapewniając mu blisko 38-procentowy wzrost sprzedaży. To rekordowa sprzedaż Giulii w Polsce od momentu wprowadzenia na rynek w 2016 roku.

Alfa Romeo Giulia GTA i GTAmfot. materiały prasowe
Alfa Romeo Giulia GTA i GTAm

Mocne wyniki sprzedaży uplasowały Polskę w czwórce wiodących rynków dla Alfy Romeo w Europie, po Włoszech, Niemczech i Hiszpanii. Polska jest zarazem pierwszym rynkiem europejskim, na którym wprowadzono 5-letnią gwarancję z przebiegiem 200 000 km. Wszystkie Alfy Romeo sprzedawane w Polsce w 2021 roku są z 5-letnią gwarancją, co ma wpływ na wzrost wartości rezydualnej i popraw ogólnego wizerunku marki.

REKLAMA

REKLAMA

– Jeśli miałbym wymienić główne czynniki, które wpłynęły na sukces Alfy Romeo na rynku polskim, to muszę zacząć od produktów. Modele Giulia i Stelvio przyciągnęły do naszej marki nowych klientów, którzy doceniają ponadczasową, włoską stylistykę, osiągi oraz czucie samochodu i przyjemność z jazdy, jaką zapewnia Alfa Romeo. Nieocenioną pracę w zakresie zwiększenia świadomości marki wykonał też dla nas Robert Kubica, rezerwowy kierowca zespołu F1 Alfa Romeo Racing ORLEN i ambasador marki w Polsce. Natomiast argumentem, który bardzo często finalnie decydował o zakupie, jest wysoka jakość, potwierdzona 5-letnią gwarancją, którą są objęte wszystkie nowe Alfy Romeo sprzedawane w Polsce – podsumował wynik marki Rafał Grzanecki, dyrektor marki Alfa Romeo w Polsce.

Alfa Romeo Tonale w drodze

Przedstawiciele Alfy Romeo spodziewają się także dobrego roku 2022. W pierwszych dniach stycznia polskiemu klientowi została dostarczona 540-konna Alfa Romeo Giulia GTAm. Kolejne dwa egzemplarze tego unikalnego modelu zostaną wydane jeszcze w styczniu, a ostatnie trzy z puli sześciu sztuk przeznaczonych na krajowy rynek zostaną wyprodukowane jeszcze w pierwszym półroczu tego roku.

Alfa Romeo Tonale - Poznań Motor Show 2019fot. Michał Szymaczek
Alfa Romeo Tonale - Poznań Motor Show 2019

Tym, na co Alfiści z niecierpliwością czekają, jest premiera nowego, kompaktowego SUV-a Tonale. Model zadebiutuje oficjalnie już 8 lutego, natomiast do sprzedaży trafi w połowie roku jednocześnie na najważniejszych rynkach europejskich, w tym w Polsce. Model Tonale wprowadzi zarazem mediolańską markę w świat elektryfikacji, oferując hybrydowy napęd oraz najnowsze technologie z zakresu autonomii, bezpieczeństwa i łączności.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

Zobacz także:
REKLAMA