Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Alfa Romeo zbuduje małego roadstera

Alfa Romeo, 2uettottanta, Pininfarina Alfa Romeo 2uettottanta by Pininfarina

Alfę Romeo 4C chciałby mieć każdy, ale rozwiązania technologiczne wykorzystane w tym projekcie, m.in. centralnie umieszczony silnik, sprawiają, że pozwolić sobie na nią będą mogli tylko nieliczni. By dotrzeć do szerszej grupy klientów Alfa Romeo chce jednak zbudować kolejnego roadstera - niewielkiego, lekkiego i niespecjalnie drogiego - taki odpowiednik Mazdy MX-5. Podobno auto będzie ważyło mniej niż tonę, a napędzane będzie turbodoładowanym silnikiem benzynowym o mocy około 150 KM. W hierarchii modeli włoskiej marki nowa maszyna miałaby zająć miejsce Brery.

Samochód ten ma pomóc Włochom wrócić po 15 latach niebytu na rynek amerykański. Wraz z nim o klientów walczyć będzie wspomniane 4C oraz bazujący na Chryslerze 300 model Giulia . Powrót Alfy planowany jest na rok 2013, więc pracownicy Marchionnego muszą się pospieszyć...

źródło: autoexpress.co.uk

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Pierwsze wrażenia nie są zbyt pozytywne. To co widać na zdjęciach nie jest ładne i ma idiotyczną nazwę, ale mam nadzieję, że produkt finalny zostanie zmieniony w kierunku tej lepszej strony.
  ~Samuraj, 2011-11-15 17:32:44
 • avatar
  zgłoś
  W ofensywie na Stany Zjednoczone włoskiej marce pomóc ma konkurent Mazdy MX-5.
  auto motor i sport, 2011-11-15 08:20:29
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij