[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Alpina B4 S Bi-Turbo Edition 99

Alpina od lat tworzy niepowtarzalne samochody, oparte na modelach BMW. Teraz czas na limitowaną Alpinę B4 S Edition 99.

Alpina B4 S Edition 99 Alpina B4 S Edition 99, fot. Alpina

Marka Alpina nie jest zwykłym tunerem. Oni nie przerabiają samochodów, tylko tworzą je niemal od podstaw, za bazę biorąc istniejące modele BMW. Najnowsza propozycja inżynierów z bawarskiego Buchloe powstała na modelu BMW M4.

Alpina B4 S Edition 99, bo o tym samochodzie mowa, zostanie wyprodukowana w ściśle ograniczonej liczbie egzemplarzy. Dokładniej mówiąc – 99 egzemplarzy. Jak nietrudno się domyślić, krótka seria oznacza, że auto różni się od bazowej „B-czwórki”.

Zacznijmy jednak od nadwozia. To dostępne jest zarówno w wersji coupe, jak i cabrio, za napędem na tylną oś lub na cztery koła – ale to ostatnie tylko w przypadku coupe. Koła – oczywiście ze szprychowymi felgami, typowymi dla Alpiny.

REKLAMA

REKLAMA

Alpina B4 S Edition 99 Alpina B4 S Edition 99, fot. Alpina

Pod maską Alpiny B4 S Edition 99 pracuje znany trzylitrowy silnik twin turbo, z sześcioma cylindrami ułożonymi w rzędzie. Tu jednak seryjnie montowany jest lekki, tytanowy wydech Akrapovic, który pozwala „urwać” 7 kilogramów z masy całkowitej.

Moc jednostki napędowej została nieco zwiększona i ma o 11 KM więcej niż w Alpinie B4 S, czy jak kto woli – o 20 KM więcej niż w BMW M4. Całkowita moc sięga 451 koni mechanicznych, a moment obrotowy 680 Nm osiągany jest w zakresie 3000-4500 obr./min.

Według informacji Alpiny, napędzana na cztery koła bestia katapultuje się od 0 do 100 km/h w czasie 3,9 sekundy, osiągając maksymalnie 303 km/h prędkości maksymalnej. Tylnonapędowa odmiana osiąga „setkę” w 4,2 sekundy, kończąc rozpędzanie przy 306 km/h.

REKLAMA

Alpina B4 S Edition 99 Alpina B4 S Edition 99, fot. Alpina

Nadwozie dostępne jest w wyjątkowych kolorach, w tym Grigio Medio czy widocznym na zdjęciach Fire Orange. Wspominane wyżej szprychowe felgi mają 20 cali średnicy i można je zamówić w kolorach szarym, czarnym matowym lub niebieskim matowym.

W kabinie oczywiście luksus pod każdą postacią, polegający na użyciu najwyższej jakości materiałów – skóry i tkanin, a także ręcznym szyciu tapicerki.

Ceny Alpiny B4 S Edition 99 na rynku niemieckim startują od 74 705 euro (ok. 323 tys. złotych) za coupe i 80 756 euro (ok. 350 tys. złotych) za kabriolet. Nie mamy informacji o dostępności aut, ale jest wielce prawdopodobne, że seria 99 sztuk zdążyła się już rozejść.

Zobacz także: Alpina XD3 i XD4 na Poznań Motor Show

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 141 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij