Alpina B7 szykowana do Genewy

Alpina B7 jest już praktycznie gotowa i jej premiera planowana jest na targi w Genewie. Zobacz, czego możemy spodziewać się po nowej, luksusowej Alpinie.

BMW Alpina B4 Biturbo

Alpina zbudowana na BMW 7 poprzedniej generacji miała silnik 4.4 V8 o mocy 407 KM. Wygląda na to, że w nowym modelu motor się nie zmieni, ale oczywiście moc będzie większa. Mówi się o wartości 600 KM i 800 Nm. Moc, przez 8-stopnią skrzynię automatyczną będzie trafiać na cztery koła. Przyspieszenie 0-100 km/h ma wynosić nieco poniżej 4 sekund. Alpina B7 będzie w stanie przepić barierę 300 km/h.

Jak podaje BMW Blog, samochód ma być oferowany w normalnej i przedłużonej wersji nadwozia. Firma z Buchloe doda też zapewne swoje pięć groszy do stylistyki. Pojawią się charakterystyczne dla tego tunera szprychowe felgi, przestylizowane zderzaki i dyskretny spoiler na tylnej klapie.

Ideą Alpiny jest stworzenie wygodnego samochodu do użytku na co dzień, ale ze sportową żyłką. B7 prawdopodobnie będzie perfekcyjnie wpasowywać się w tę ideę. Pozostając jeszcze w temacie Alpiny, ten producent w zeszłym roku sprzedał aż 1600 sztuk swoich produktów.

REKLAMA