Alpina świętuje 50 urodziny!

Niemiecka firma Alpina zajmująca się podkręcaniem seryjnych modeli BMW świętuje swoje 50 urodziny. 

Obok działu BMW M GmbH to właśnie Alpina jest najbardziej znanym i cenionym producentem szybkich wersji aut z biało-niebieską szachownicą na masce. Przedsiębiorstwo wciąż kontrolowane jest przez rodzinę Bovensiepen, która 50 lat temu założyła firmę. Pomimo upływu lat Alpina wciąż świetnie radzi sobie na rynku, a jej sława nie słabnie, o czym przekonuje fakt, że w roku ubiegłym sprzedała aż 1700 aut – najwięcej w całej swojej historii. I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od przerobienia prywatnego BMW 1500.

REKLAMA

Z okazji swoich 50 urodzin Alpina zorganizowała kilka eventów, by godnie uczcić tak ważny jubileusz. Na terenie fabryki, gdzie wciąż stoi dom założyciela marki - Burkarda Bovensiepena, zgromadziło się mnóstwo klasycznych jak i bardziej aktualnych modeli pochodzących zarówno z kolekcji samej Alpiny, jak i od prywatnych entuzjastów marki.

Wieloletnia współpraca pomiędzy Alpiną i BMW to szczególny przypadek kooperacji w świecie motoryzacji opartej na absolutnym zaufaniu. Alpina na długo przed wprowadzeniem kolejnego modelu BMW do produkcji dostaje szczegółowe dane dotyczące jego budowy i inwestuje niemal 10 milionów euro na dalsze prace i rozwój projektu. Dowodem zaufania jakim BMW darzy Alpinę jest fakt, że każde auto opuszczające jej fabrykę otrzymuje gwarancję popartą przez BMW.

Alpina z okazji swoich 50 urodzin wypuściła dwa specjalne modele. Seria 5 i 6 w nowych, wzmocnionych wcieleniach są najszybszymi Alpinami jakie kiedykolwiek wyjechały na publiczne drogi.  

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA