Alpine powraca!

Alpine A120 ma pojawić się 16 lutego, jako mentalny następca legendarnego A110. Jeśli mniej więcej tak będzie wyglądał ten samochód to jesteśmy na tak.

Alpine już bardzo długo zapowiadało swój powrót. Jednak dopiero teraz pojawiła się oficjalna zapowiedź nowego A120 i ma być mentalnym następcą rajdowej legendy lat 70. - A110.

REKLAMA

Spekuluje się, że wersja produkcyjna będzie niewiele różnić się od konceptu, przedstawionego na zdjęciach. Jedyne zmiany mogą objąć lusterka, które będą zapewne większe i dojdzie do tego kilka drobiazgów. Cały wygląd auta ma pozostać taki sam.

Wielką niewiadomą jest na razie silnik. Ostatnie plotki mówią o turbodoładowanym motorze 1.8, pochodnym 1.6 z Clio RS. Jednostka ma być podkręcona, bo moc ma wynosić aż 300 KM. Całość ma być przekazywana na koła za pomocą automatycznej skrzyni EDC, znanej z wymienionego Clio. Osiągi auta są nieznane, ale zapowiada się soczyście, bowiem masa auta to tylko 1100 kg.

Mimo że Alpine będzie miało swoją premierę już 16 lutego, to nie trafi od razu do sprzedaży. Szef marki, Bernard Ollivier stwierdził, że nastąpi to najwcześniej w 2017 roku. To dlatego, że auto ma być "absolutnie  perfekcyjne" i potrzebuje jeszcze dopracowania zanim trafi do klientów. Nie ma także słowa o cenie, ale możemy się spodziewać kwoty podobnej do Alfy Romeo 4C (od 266 tys. zł) czy Porsche Caymana (od 257 tys. zł).

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA