Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Amarok – nowy pickup Volkswagena

Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok

Auto powstawać będzie w argentyńskich zakładach Volkswagena "Pacheco", niedaleko Buenos Aires. Nazwa Amarok, w języku żyjących w północnej Kanadzie i na Grenlandii Inuitów, oznacza wilka. Wśród tej grupy ludów eskimoskich, wilk uznawany jest za króla pustkowia, symbol siły i wytrzymałości oraz niezawodności i dominacji.

"Ta nazwa doskonale pasuje do cech naszego pickupa. Z najwyższą starannością wybraliśmy nazwę, która będzie brzmiała tak samo na całym świecie. Amarok ma budzić pozytywne skojarzenia na wszystkich ważnych rynkach i od samego początku wykazywać swoją przewagę nad obecną konkurencją" - podkreśla Stephan Schaller, rzecznik zarządu marki Volkswagen Samochody Użytkowe.

Zaprojektowany i skonstruowany całkowicie od podstaw Amarok będzie dostępny na początku jako pickup z podwójną kabiną i napędem na wszystkie koła. Później pojawi się wersja z pojedynczą kabiną. Samochód ten będzie posiadał oszczędne silniki, a jego wygląd zewnętrzny będzie zgodny z aktualnym językiem designu Volkswagena.

Model studyjny Amaroka, zaprezentowany na IAA w Hanowerze, pozwolił wyrobić sobie na jego temat odpowiednie wyobrażenie. Jako jednostki napędowe zastosowane zostaną nowoczesne i oszczędne silniki TDI z turbodoładowaniem oraz wtryskiem Common-Rail najnowszej generacji.

Amarok dostępny będzie wiosną 2010 roku najpierw w Ameryce Południowej i Środkowej, następnie w Rosji i Europie oraz Afryce i Australii. Zdjęcia prezentują model studyjny.

 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 226 755 PLN
Dostępne nadwozia: pick-up-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Ale brzydki, Tył jak Hilux. Przód jak taureg, beznadzieja moim zdaniem
  Karol_Fazer, 2009-06-05 06:50:45
 • avatar
  zgłoś
  Nowy pickup Volkswagena, który zostanie zaprezentowany światowej publiczności w Ameryce Południowej jesienią tego roku, w europejskich salonach sprzedaży pojawi się latem przyszłego roku.
  auto motor i sport, 2009-06-04 16:06:43
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij