Ambitne plany Audi!

Audi A7 Sportback Concept
Audi A7 Sportback Concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

W niedalekim czasie pojawią się nowe modele w postaci RS5 Coupe i Cabriolet, A5 Sportback,  A8, a także małe A1, crossover Q5 w wersji hybrydowej oraz jego mniejszy brat Q3.

Najmocniejsza odmiana Audi A5 oznaczona symbolem RS5 trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku, zaraz po zapowiadanym debiucie na wrześniowym salonie samochodowym we Frankfurcie. Z kolei otwarta wersja Cabriolet wyposażona prawdopodobnie w miękki składany dach, powinna zadebiutować na początku przyszłego roku - być może na wystawie w Genewie.

Pod maską RS5 będzie pracował wolnossący silnik V8 o pojemności 4.2-litra, znany dobrze z modelu RS4. Jednak jego moc ma oscylować w granicach 450 koni mechanicznych, a moment obrotowy ma wynosić około 450 Nm.

Kolejną nowością koncernu Audi będzie model A5 Sportback, który po raz pierwszy został zaprezentowany jako prototyp podczas tegorocznego salonu samochodowego w Detroit. Podobnie jak RS5 Coupe, nowy model Audi zadebiutuje jeszcze w tym roku i to najprawdopodobniej 16 czerwca podczas obchodów 100-lecia marki.

Pod maską 4-drzwiowego coupe zagości zapewne gama jednostek napędowych składająca się m.in. z silników benzynowych 2.0 TFSI o mocy 211 KM i nowego, doładowanego 3.0 V6 o mocy 290 KM oraz odświeżonego turbodiesla V6 o pojemności 3-litrów generującego moc 240 KM.

Nie mniej istotna będzie premiera nowego Audi A8, które zastąpi produkowany obecnie od 2003 model oznaczony symbolem D3. Premiera nowego Audi A8 oznaczonego symbolem D4 odbędzie się najprawdopodobniej w listopadzie tego roku, natomiast pierwsze egzemplarze auta nie trafią do sprzedaży wcześniej niż w połowie 2010 roku.

W planach przedstawionych przez Audi wspomniano również o premierze nowego, najmniejszego w gamie modelu A1 - typowo miejskie autko, które trafi do sprzedaży w 2010 roku. W tym samym roku w salonach powinien pojawić się także crossover Q5 w wersji hybrydowej, nad którym Audi obecnie prowadzi prace rozwojowe. Z kolei rok później (w 2011 roku) do salonów marki zawita mniejszy brat Q5, czyli model oznaczony jako Q3.

Źródło: Moto Target

 

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA