Amerykanie mają nowego Civica

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Mimo, że stylistycznie zaprezentowany przed chwilą model wygląda raczej na lifting ostatniej generacji, jest przedstawiany jako Civic generacji dziewiątej. Zupełnie nowej i składającej się w lwiej części z zupełnie nowych elementów. A że wygląda jak poprzednia? Widać tamta bardzo się podobała!

Oczywiście postarano się, by z produkcyjnych modeli zniknęły wszystkie elementy stylistyczne, które przyciągały wzrok podczas prezentacji koncepcyjnego Civica na zakończonych niedawno targach w Detroit. Nie ma więc wykończonych na ciemno szkieł reflektorów, agresywnie zaprojektowanych zderzaków z bajeranckimi światłami do jazdy dziennej. Zniknął również centralnie zamontowany wydech, który był najbardziej niekonwencjonalnym elementem pojazdu koncepcyjnego. Została... nuda.

Auto dostępne będzie jako sedan i coupe, do jego napędu posłuży 1,8-litrowy silnik benzynowy o mocy 140 KM, albo 2,4-litrowy o mocy 200 KM. W ofercie znajdzie się również hybryda z silnikiem elektrycznym wspierającym 1,5-litrowego benzynowca o mocy 110 KM.

Nowy Civic trafi do sprzedaży w USA wiosną tego roku. Przewidujecie szturm na salony?

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA