Aplikacja ORLEN Charge, czyli proste ładowanie auta elektrycznego

Samochód elektryczny można naładować na jednej z ponad 400 stacji w Grupie Orlen, a wystarczy do tego intuicyjna w obsłudze aplikacja ORLEN Charge, dzięki której można też szybko znaleźć najbliższy punkt ładowania, sprawdzić jego dostępność i bezgotówkowo zapłacić, a to nie wszystkie jej zalety.

Ładowanie na Orlenie fot. materiały prasowe
Ładowanie na Orlenie

W czasach elektrycznej rewolucji, kiedy bezemisyjnych samochodów przybywa w szybkim tempie, energetyczny gigant PKN Orlen trzyma rękę na pulsie, oferując już teraz przeszło 400 stacji ładowania pojazdów elektrycznych i stając się największym operatorem w Polsce. Ale to nie wszystko, bo użytkownicy aut elektrycznych otrzymują pełne wsparcie w postaci dodatkowych usług, w tym dostępu do bezpłatnej i intuicyjnej w obsłudze aplikacji ORLEN Charge. Dzięki niej ładowanie samochodu elektrycznego jest dziś tak proste, jak wpięcie wtyczki na stacji i uruchomienie aplikacji.

Ładowanie na Orleniefot. materiały prasowe
Ładowanie na Orlenie

Jak działa aplikacja ORLEN Charge?

Aplikację mobilną ORLEN Charge można bezpłatnie pobrać ze sklepów App Store lub Google Play. Proces rejestracji zajmuje zaledwie parę minut, a korzystanie z aplikacji jest intuicyjne i pozwala na bezgotówkowe regulowanie należności, pobieranie i przeglądanie faktur czy wyszukiwanie najbliższych dostępnych stacji.

Jak korzystać z aplikacji ORLEN Charge?

  • Zarejestruj się w aplikacji, podając swoje podstawowe dane, jak imię, nazwisko, adres e-mail i numer telefonu.

  • W zakładce "Mój samochód" wprowadź dane swojego pojazdu.

  • Za pomocą filtrów odszukaj stację ładowania odpowiednią dla twojego samochodu. Możesz to zrobić także korzystając z mapy.

  • Wybierz odpowiednie złącze, sprawdź informacje o cenach i rozpocznij sesję ładowania.

  • Wybierz dogodną metodę płatności. W przypadku płatności kartą wprowadź dane i kliknij „Zapłać”.

  • Po rozpoczęciu sesji ładowania możesz sprawdzić jej status, moc i ilość pobranej energii.

  • W zakładce „Poprzednie ładowania” możesz sprawdzić zestawienie historię sesji.

  • Przechodząc do zakładki „Płatność”, sprawdź swoje wydatki oraz pobierz faktury za zrealizowane sesje ładowania.

  • W razie potrzeby możesz się skontaktować z całodobową infolinią lub skorzystać z formularza na stronie: opinie.orlen.pl.

Więcej o aplikacji ORLEN Charge znajdziesz na poniższym filmie:

Przydatne funkcje aplikacji ORLEN Charge

Wchodząc w zakładkę „Poprzednie ładowania”, można uzyskać wgląd we wszystkie wykonane sesje, a także pobrać wygenerowane faktury.

Bardzo przydatna zakładka „Mapy”, z której użytkownik będzie korzystać najczęściej, pokazuje wszystkie punkty ładowania oferowane przez Grupę Orlen w całym kraju. Można przeglądać je z poziomu mapy, gdzie wchodząc w symbol danej ładowarki, sprawdzimy jej aktualną dostępność, oferowane tam złącza (CCS, CHAdeMO, Typ2), maksymalną moc dla każdego z nich, a także mamy podgląd na informację o cenach.

W tej samej zakładce dostępna jest także lista pobliskich stacji, z podaniem odległości do każdej z nich. Można także dodać najczęściej odwiedzane miejsca do listy ulubionych, zyskując skrót do możliwości sprawdzenia ich aktualnej dostępności.

To nie koniec udogodnień. Wybranie symbolu lupy, znajdującego się w prawym górnym rogu ekranu, umożliwia wpisanie nazwy miejscowości, w której poszukujemy dostępnej stacji. Z kolei klikając w ikonę z symbolem lejka, możemy skorzystać z dodatkowych filtrów. Jednym z nich jest minimalna moc na stacji ładowania – to przydatne, kiedy szukamy możliwości jak najszybszego ładowania. Można także ustawić filtr dla wyszukania konkretnego rodzaju złącza (m.in. wtyczki CCS, CHAdeMO, Typ2, Tesla, itp.).

W każdej chwili, klikając w pole „Menu” (trzy poziome kreski z lewej strony ekranu), mamy dostęp do instrukcji korzystania z aplikacji ORLEN Charge – zakładka „Kontakt” i dalej „Porady i wskazówki”. Tam w przejrzysty sposób zaprezentowano wszystkie najważniejsze funkcje i udogodnienia, jakie zapewnia nowoczesna aplikacja ORLEN Charge.

Ładowanie na Orleniefot. materiały prasowe
Ładowanie na Orlenie

Podsumowanie

Aplikacja ORLEN Charge umożliwia znalezienie w szybki i wygodny sposób najbliższej stacji ładowania, sprawdzenie które złącza są aktualnie dostępne na danej ładowarce oraz mocy dostępnych na złączu, rozpoczęcie i zakończenie sesji w dowolnym momencie i miejscu, czy sprawdzenie poziomu naładowania na złączach DC oraz mocy z jaką ładuje się pojazd.

Użytkownik ma również możliwość szybkiej komunikacji z infolinią ORLEN w razie problemu z ładowarką, a ponadto sprawdzenia historii sesji ładowania oraz udogodnień znajdujących się w pobliżu danej stacji. Z aplikacją ORLEN Charge ładowanie samochodu elektrycznego na jednej z ponad 400 stacji z logo Orlen staje się bardzo proste.

REKLAMA