ApolloN - oto nadchodzi bestia

ApolloN ma przywrócić blask marce założonej przez Rolanda Gumperta. Czy nowy model przyćmi Bugatti Chiron? 

Apollo
ApolloN teaser

Gumpert Apollo był super sportowym autem, który został opracowany przez Rolanda Gumperta. Był on szefem działu sportowych modeli Audi, po czym postanowił założyć własną markę. Apollo był bardzo chwalonym modelem, który pojawił się w czterech wersjach. Niestety firma nie doczekała następcy, upadłość ogłoszono w 2013.

Gumpert Apollo zasilany był silnikiem V8 4,2 l o mocy 650 KM. Auto osiągało prędkość maksymalną 360 km/h rozpędzając się do 100 km/h w czasie 3,9 sekundy. W wersji Speed producent z tego samego silnika wyciągnął nawet 800 KM (auto występowało w wersji 650, 700 lub 800 KM). Wysłużony model, produkowany od 2005 roku miał zastąpić Gumpert Tornate, ale niestety skończyło się tylko na prototypie. W 2013 roku zadłużenie firmy Gumpert było tak duże, że ogłoszono jej upadłość.

Pojawili się inwestorzy w postaci konsorcjum Ideal TeamVenture, którzy zakupili markę Gumpert i przemianowali ją na Apollo Automobil GmbH. Firma w Genewie ma pokazać nowy model ApolloN, który będzie mentalnym następcą pierwszego i jedynego auta wyprodukowanego przez Gumperta.

Udostępniony teaser nie zdradza wiele, choć przypuszczamy, że stylistycznie auto będzie podobne do Gumperta Apollo, ale nowocześniejsze i być może ładniejsze. Na pewno nie zabraknie elementów wykonanych z włókna węglowego. Felgi ze stopów lekkich będą mocowane za pomocą centralnej śruby. Koła obuto w sportowe opony Michelin Pilot Sport Cup 2. Przy okazji udostępnienia zdjęcia firma Apollo obiecuje, że w Genewie pokaże światu "najszybszy drogowy samochód produkowany seryjnie.” Trzymamy za słowo.

REKLAMA