Apple iCar - wiemy kto zajmie się produkcją

Niemiecki dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung donosi nieoficjalnie, że firma, która zajmowała się budową takich aut jak Mini Countryman, czy Pacemen będzie produkowała Apple iCara.

Apple iCar

Najnowsze informacje, które docierają z obozu Apple mają sugerować, że amerykański gigant nowoczesnych technologii i producent smartfonu iPhone uruchomił specjalne, tajne laboratorium w Berlinie. Gazeta Frankfurter Allgemeine Zeitung donosi, że Apple podkupiło kilkunastu specjalistów z niemieckich marek, którzy pracowali przy opracowywaniu m.in. takich modeli jak BMW i3 czy i8.

Produkcją Apple iCara ma zająć się Magna Steyr. Austriacka firma ma wolne moce przerobowe, po tym jak Mini wycofało z produkcji odchodzącą generację Countrymana i model Paceman. Oba samochody produkowane był w zakładach Magna Steyr.

Oczywiście Apple nie zamierza w żaden sposób komentować najnowszych doniesień. W kwestii iCara pojawia się za to mnóstwo plotek. Najnowsze sugerują, że auto zostanie pokazane światu przed końcem dekady i amerykański gigant będzie oferował samochód jedynie w formie odpłatnego wypożyczenia lub poprzez rozwijający się car sharing. Co ciekawe, prawdopodobnie w momencie debiutu samochód Apple nie będzie wyposażony w technologię pozwalająca na autonomiczną jazdę. To rozwiązanie zostanie wprowadzone dopiero później.

REKLAMA