Argentyna powitała ORLEN Team

Rajd Dakar 2007
Rajd Dakar 2007 - na zdjęciu Jacek Czachor

W tym roku rajdowy klasyk rozegrany będzie w Argentynie i Chile, czyli w Ameryce Południowej, a nie jak do tej pory - w Afryce. Argentyna przywitała zawodników ORLEN Team piękną bezchmurną pogodą.

Obecnie temperatura w dzień osiąga około 24o stopnie Celsjusza, co szczególnie dla motocyklistów oznacza doskonałe warunki do jazdy. Na dzień startu prognozy są podobne, aczkolwiek dość chłodne poranki mogą dać się zawodnikom we znaki, szczególnie na odcinkach prowadzących przez Andy.

Wśród wszystkich uczestników i ekip technicznych wyczuwa się już lekkie przedstartowe napięcie. Ekipa ORLEN Team odbiera dzisiaj sprzęt z portu, a następnie skupi się na zainstalowaniu silników i ich regulacji.

100% Dakaru - tak została określona trasa biegnąca przez kopne wydmy, szutry i kręte górskie bezdroża. Bardzo długie odcinki specjalne wiodące przez równinną Patagonię, pustynię Atakama oraz arcytrudne górskie przeprawy w Andach, w samym środku południowoamerykańskiego upalnego lata, mogą sprawić wiele trudności startującym ekipom.

Na liście zgłoszeń Dakaru widnieje 530 załóg z 49 krajów: 230 motocyklistów, 188 zespołów samochodowych, 82 ciężarówki oraz 30 quadów. W stawce samochodowej znalazły się najsilniejsze zespoły rajdowe świata: fabryczny team Mitsubishi, Volkswagena, BMW oraz Team Gordon.

Źródło: ORLEN Team

Zobacz również:
REKLAMA