Arrinera na Motor Show 2017

Arrinera S.A. na Poznań Motor Show zaprezentuje dwa supersamochody. Drogową Hussaryę oraz wyczynową Hussaryę GT3. Polskie projekty będzie można ujrzeć w pawilonie 6A.

Arrinera Hussarya Arrinera S.A.
Arrinera Hussarya

Arrinera Hussaraya wkrótce rozpocznie badania drogowe, które będą krokiem ku uzyskaniu europejskiej homologacji. Dopiero po jej pozyskaniu pojazd będzie mógł legalnie poruszać się po Starym Kontynencie. Prezentowany prototyp będzie wyposażony w silniki V8 z serii LT o mocy od 460 do 650 KM od GM oraz skrzynię biegów Cima przenoszącą moment obrotowy wynoszący 900 Nm. Oprócz tego producent ujawnił, że w aucie zobaczymy wiele autorskich technologii. Najważniejsze z nich to: ABCM (skrót od: Arrinera Body Control Module) - centralny system zarządzający elektroniką w samochodzie; system klimatyzacji sterowany za pomocą ekranu dotykowego czy system trzech ekranów odpowiedzialnych za pokazywanie kierowcy najważniejszych danych.

REKLAMA

Pod maską wyścigowej Hussaryi znajdziemy widlastą 8-cylindrową jednostkę napędową z serii LS, dającą ponad 500 KM. Do tego dochodzi sekwencyjna skrzynia biegów Hewland LLS z możliwością zmiany biegów za pomocą łopatek przy kierownicy. Aerodynamika pojazdu została opracowana przy Politechnice Warszawskiej. Wszystko, co zastosowano w konstrukcji jest zgodne z normami FIA.

Znamy już cenę podstawową wyczynowej wersji – ma wynosić 229 000 dolarów. Daje to nam około 900 000 złotych. 

REKLAMA