Aston Martin Cygnet – do produkcji

Aston Martin Cygnet
Aston Martin Cygnet
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 48 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Z przeprowadzonych przez Astona Martina badań wynika, że większość nabywców ich samochodów kupuje także drugie auto do jeżdżenia po mieście. Stąd wziął się pomysł na opracowanie Cygneta.

Ale, aby ograniczyć koszty, Anglicy dogadali się z Toyotą i jako bazę dla swojego nowego samochodu użyli modelu iQ. Oczywiście, Aston nie może sobie pozwolić na to, by jego auto przypominało produkty japońskiej marki, więc nadał swojemu najnowszemu dziecku własny, niepowtarzalny styl.

Z przodu mamy więc typowy dla Astona wlot powietrza do chłodnicy, po bokach charakterystyczne "skrzydła", a z tyłu światła przypominające kształtem te z modelu DB9. Wewnątrz zaś dominuje przede wszystkim skóra, którą pokryto deskę rozdzielczą znaną z iQ oraz fotele.

Pod maską auta ma pracować 1,3-litrowy silnik Dual VVT-i o mocy 99 koni mechanicznych. Dzięki systemowi start/stop na 1 km ma wytwarzać 120 gram dwutlenku węgla. Osiągi też powinny być całkiem przyzwoite.

Produkcja auta ma się rozpocząć w 2010 lub 2011 roku. Aby utrzymać prestiż marki, niewielki Cygnet oferowany będzie jedynie w Europie.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA