Aston Martin DB10 na sprzedaż

Aston Martina DB10 wystawiono na aukcję. Ten konkretny egzemplarz został pokazany na premierze filmu "Spectre" i podpisał go sam Daniel Craig. Zobacz, jaką cenę może osiągnąć unikalny DB10.

Aston Martin DB10 Bond

Aston Martin DB10 powstał tylko na potrzeby filmu "Spectre" i to czyni go bardzo unikalnym pojazdem. Jeśli dodamy fakt, że ten konkretny egzemplarz był pokazany na premierze filmu i podpisał go sam Daniel Craig, robi nam się całkiem łakomy kąsek dla kolekcjonerów.

REKLAMA

Wyjątkowy DB10 zostanie wystawiony na aukcję 18 lutego w Christie's Auction House. Samochód okrzyknięto najrzadszym modelem DB w historii Aston Martina. Mało tego, wystawiony na aukcję egzemplarz jest pierwszym, jaki wyjechał na ulice.

DB10 charakteryzuje się karbonowym nadwoziem, luksusowym wnętrzem pełnym skóry oraz akcentów z włókna węglowego. Pod maską pracuje 4,7-litrowa jednostka V8 połączona z 6-biegową skrzynią manualną. Prędkość maksymalna dochodzi do 300 km/h.

Żeby jeszcze podnieść i tak bardzo wysoką wartość samochodu, DB10 otrzymał certyfikat autentyczności od Aston Martin Works Assured Provenance. Ciekawostką jest, że auto przeszło skan cyfrowy, który został zapisany i przechowywany w bezpiecznym archiwum. Tak dla przyszłych pokoleń.

Szacuje się, że cena pojazdu może osiągnąć co najmniej milion funtów.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA