Aston Martin DB11 - wyciekły oficjalne zdjęcia

W końcu możemy zobaczyć, jak wygląda następca wysłużonego Astona Martina DB9. Model DB11 zadebiutował w sieci na kilkadziesiąt godzin przed oficjalną premierą. 

Po kilku miesiącach oczekiwania i zapowiedzi w końcu możemy zobaczyć jak wygląda najnowsze dzieło inżynierów z Gaydon. Następca DB9 otrzymał nazwę DB11, a pierwsze zdjęcia samochodu potwierdzają, że brytyjski producent nie zrywa z tradycyjną linią. Wygląd zewnętrzny modelu został mocno odświeżony, ale cechy charakterystyczne pozostały.

Krótka, ale bardzo dynamiczna linia nadwozia została zaczerpnięta z modelu DBX. Znajdziemy w nim również wiele akcentów z modelu DB10, który powstał na potrzeby produkcji z Jamesem Bondem. Szczególnie widać to po felgach, które mają niemal identyczny wzór. Z tyłu zamontowano spojler, który wysuwa się przy odpowiedniej prędkości. Tylne lampy nawiązują do modelu One-77.

Nie znamy jeszcze wyglądu wnętrza, ale niektóre źródła donoszą o znacznych podobieństwach z modelami Mercedesa. Niewykluczone jednak, że takie akcenty pojawiły się wyłącznie na potrzeby wersji testowanej przez inżynierów, a ostateczny wygląd kokpitu zostanie ujawniony dopiero za kilka dni w Genewie.

Aston Martin DB11 jest zasilany nowym, podwójnie doładowanym silnikiem V10 o pojemności 5,2 litra. Jednostka oferuje moc w okolicach 600 KM. W niedalekiej przyszłości pod maską DB11 zadebiutuje silnik 4,0 V8 biturbo zapożyczony od Mercedesa-AMG.

Zobacz także:
REKLAMA