Aston Martin DB11 - zapowiedź nowego modelu

Nowością w Aston Martinie ma być silnik biturbo, który pojawi się w najnowszym DB11. Samochód stylistycznie będzie zbliżony do filmowego DB10, który zagrał w najnowszej części przygód Agenta 007.

 

Aston Martin
Aston Martin DB11

Aston Martina udostępnił wideo, na którym odsłania niewielką, mocno zaciemnioną część przodu auta. Już po samym kształcie maski można wywnioskować, że DB11 będzie rozwinięciem stylistyki DB10, który pojawił się w najnowszym Bondzie i być może limitowanego Aston Martina One-77.

REKLAMA

Brytyjski producent przypomina rodowód samochodów oznaczonych literami DB. Każdy z nich wyróżniał się charakterystycznym grillem, który pojawi się również w najnowszym DB11. Protoplastą flagowych modeli był samochód, który z dwulitrowym silnikiem zadebiutował w 1948 roku - DB1.

Nowością w aucie z Gaydon będzie silnik turbodoładowany. W DB11 pojawi się nowy motor biturbo V12 o pojemności 5,2 l. Jednostka ma dostarczać 600 KM mocy. W niedalekiej przyszłości, do gamy zostanie wprowadzona kolejna wersja DB11 zasilana przez silnik 4-litrowy biturbo V8, który pochodzi z Mercedesa. Nowy model zostanie zaprezentowany na targach w Genewie. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA