[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

REKLAMA

PODZIEL SIĘ
16OCEŃ
5.0

Aston Martin DB5 Jamesa Bonda z klocków Lego

Długo zapowiadany nowy model samochodu z serii Lego Creator wreszcie nadszedł. Jest nim tym razem kultowy Aston Martin DB5 agenta 007 Jamesa Bonda, znany z filmu „Goldfinger”. Ma nawet katapultowany fotel!

Aston Martin DB5 - Lego Creator Aston Martin DB5 - Lego Creator

Niedawno temu pisaliśmy o niezwykłym projekcie z serii Lego Technics. Po wcześniejszym sukcesie zestawu z Porsche 911 GT3, dla fanów dobrej zabawy i rasowych aut doszedł w czerwcu Bugatti Chiron. Kolejny obiekt marzeń i motywacja do odłożenia dobrych paru setek złotych. A dokładnie 17 setek, bo zestaw z Chironem wyceniony jest na 1700 złotych.

Teraz czas na nieco mniej wyrafinowany technicznie model, bo pochodzący z serii Lego Creator, Aston Martin DB5 Jamesa Bonda. Mimo że to nie Technics, samochód jest zaskakująco wiernie odwzorowany i ma całe mnóstwo smaczków i detali, które fanom serii filmów o Agencie 007 przypadną do gustu.

REKLAMA

Aston Martin DB5 - Lego Creator Aston Martin DB5 - Lego Creator

Zestaw składa się z 1295 elementów (Chiron ma ich 3599), po złożeniu których dostajemy 34-centymetrowej długości i 10-centymetrowej wysokości model, całkiem wiernie odwzorowujący oryginał. Ale nie to jest w nim najlepsze, a szereg gadżetów, z których byłby dumny sam „Q”.

Wśród szpiegowskich systemów, używanych w filmie „Goldfinger” przez Jamesa Bonda, mamy tutaj między innymi:

  • obracaną tablicę rejestracyjną
  • ukryte pod lampami, wysuwane lufy karabinów
  • kolce w piastach kół do niszczenia opon samochodów jadących obok
  • osłonę kuloodporną tylnej szyby
  • komputer śledzący w desce rozdzielczej
  • telefon w drzwiach
Aston Martin DB5 - Lego Creator Aston Martin DB5 - Lego Creator

I najlepsze w tym wszystkim – działającą katapultę fotela pasażera. Taką, z której w filmie „Goldfinger” skorzystał James Bond, wyrzucając z samochodu mierzącego doń z pistoletu skośnookiego złoczyńcę.

Ten kolekcjonerski model ma także szczegółowy silnik typu R6, srebrne, lakierowane zderzaki z przodu i z tyłu, odlewane felgi ze srebrnego drutu oraz logo Aston Martin z przodu i z tyłu. Złożenie modelu zapewni satysfakcjonujące wyzwanie z nutką nostalgii każdemu miłośnikowi samochodów Aston Martin DB5, filmów o Jamesie Bondzie oraz zestawów Lego.

Aston Martin DB5 - Lego Creator Aston Martin DB5 - Lego Creator

Zestaw będzie od początku sierpnia dostępny w sklepie internetowym Lego. Pozostaje jeszcze tylko zamówić auto, zarezerwować kilka godzin na złożenie zestawu i wygospodarować na półce miejsce o wymiarach 34 cm (długość), 10 cm (wysokość) i 12 cm (szerokość).

Aston Martin DB5 - Lego Creator Aston Martin DB5 - Lego Creator

Zastanawiacie się pewnie, ile kosztuje takie cudeńko? W Polsce cena ustalona jest na 699,99 złotych. Skusicie się? Wystarczy od dziś odkładać około 50 złotych dziennie, żeby z początkiem sierpnia zamówić zestaw. A jeśli macie w domu dzieci – wydatku nie trzeba będzie nawet specjalnie tłumaczyć.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij