[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Aston Martin DB5 Jamesa Bonda z klocków Lego

Długo zapowiadany nowy model samochodu z serii Lego Creator wreszcie nadszedł. Jest nim tym razem kultowy Aston Martin DB5 agenta 007 Jamesa Bonda, znany z filmu „Goldfinger”. Ma nawet katapultowany fotel!

Aston Martin DB5 - Lego Creator Aston Martin DB5 - Lego Creator

Niedawno temu pisaliśmy o niezwykłym projekcie z serii Lego Technics. Po wcześniejszym sukcesie zestawu z Porsche 911 GT3, dla fanów dobrej zabawy i rasowych aut doszedł w czerwcu Bugatti Chiron. Kolejny obiekt marzeń i motywacja do odłożenia dobrych paru setek złotych. A dokładnie 17 setek, bo zestaw z Chironem wyceniony jest na 1700 złotych.

Teraz czas na nieco mniej wyrafinowany technicznie model, bo pochodzący z serii Lego Creator, Aston Martin DB5 Jamesa Bonda. Mimo że to nie Technics, samochód jest zaskakująco wiernie odwzorowany i ma całe mnóstwo smaczków i detali, które fanom serii filmów o Agencie 007 przypadną do gustu.

REKLAMA

REKLAMA

Aston Martin DB5 - Lego Creator Aston Martin DB5 - Lego Creator

Zestaw składa się z 1295 elementów (Chiron ma ich 3599), po złożeniu których dostajemy 34-centymetrowej długości i 10-centymetrowej wysokości model, całkiem wiernie odwzorowujący oryginał. Ale nie to jest w nim najlepsze, a szereg gadżetów, z których byłby dumny sam „Q”.

Wśród szpiegowskich systemów, używanych w filmie „Goldfinger” przez Jamesa Bonda, mamy tutaj między innymi:

  • obracaną tablicę rejestracyjną
  • ukryte pod lampami, wysuwane lufy karabinów
  • kolce w piastach kół do niszczenia opon samochodów jadących obok
  • osłonę kuloodporną tylnej szyby
  • komputer śledzący w desce rozdzielczej
  • telefon w drzwiach

REKLAMA

Aston Martin DB5 - Lego Creator Aston Martin DB5 - Lego Creator

I najlepsze w tym wszystkim – działającą katapultę fotela pasażera. Taką, z której w filmie „Goldfinger” skorzystał James Bond, wyrzucając z samochodu mierzącego doń z pistoletu skośnookiego złoczyńcę.

Ten kolekcjonerski model ma także szczegółowy silnik typu R6, srebrne, lakierowane zderzaki z przodu i z tyłu, odlewane felgi ze srebrnego drutu oraz logo Aston Martin z przodu i z tyłu. Złożenie modelu zapewni satysfakcjonujące wyzwanie z nutką nostalgii każdemu miłośnikowi samochodów Aston Martin DB5, filmów o Jamesie Bondzie oraz zestawów Lego.

REKLAMA

REKLAMA

Aston Martin DB5 - Lego Creator Aston Martin DB5 - Lego Creator

Zestaw będzie od początku sierpnia dostępny w sklepie internetowym Lego. Pozostaje jeszcze tylko zamówić auto, zarezerwować kilka godzin na złożenie zestawu i wygospodarować na półce miejsce o wymiarach 34 cm (długość), 10 cm (wysokość) i 12 cm (szerokość).

REKLAMA

Aston Martin DB5 - Lego Creator Aston Martin DB5 - Lego Creator

Zastanawiacie się pewnie, ile kosztuje takie cudeńko? W Polsce cena ustalona jest na 699,99 złotych. Skusicie się? Wystarczy od dziś odkładać około 50 złotych dziennie, żeby z początkiem sierpnia zamówić zestaw. A jeśli macie w domu dzieci – wydatku nie trzeba będzie nawet specjalnie tłumaczyć.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij