REKLAMA

Aston Martin DBS Superleggera Volante

Aston Martin DBS Superleggera Volante to najszybszy kabriolet w historii brytyjskiej marki.

Aston Martin DBS Superleggera Volante Materiały prasowe
Aston Martin DBS Superleggera Volante
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 1 548 902 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Aston Martin zaprezentował przepiękny model, który wpisuje się w wiosenny klimat panujący za oknami. DBS Superleggera Volante to nie tylko kabriolet. Jak zapewnia producent, jest to najszybszy kabriolet w historii marki.

Do napędu otwartej wersji Aston Martina DBS służy niesamowicie rasowo, a zarazem aksamitnie brzmiąca jednostka V12 twin turbo. Z pojemności 5,2 litra inżynierowie wycisnęli aż 725 KM mocy i moment obrotowy na poziomie 900 Nm.

Jednostka napędowa przenosi moc na koła za pośrednictwem ośmiostopniowej automatycznej skrzyni biegów. Robi to na tyle sprawnie, że przy idealnej przyczepności kabriolet katapultuje się w zawrotnym tempie.

Zobacz także: Hyundai Venue - premiera nowego SUV-a

REKLAMA

REKLAMA

Aston Martin DBS Superleggera Volante Materiały prasowe
Aston Martin DBS Superleggera Volante

Pierwszą „setkę” osiąga już w 3,6 sekundy po starcie. Z kolei pierwsze 100 mil na godzinę, czyli 161 km/h, ma na liczniku po raptem 6,7 sekundy od startu. Mając do dyspozycji odpowiednio długi odcinek asfaltu, Aston Martin DBS Superleggera Volante rozpędza się maksymalnie do 340 km/h. Wyobrażacie sobie taką prędkość w aucie bez sztywnego dachu?

Jeśli chodzi o stylistykę samochodu, jest to kolejna jego mocna strona. Ogólny zarys nadwozia jest spójny z tym, który znamy z wersji coupe, ale zastosowano tu choćby większe boczne wloty powietrza, które mają ograniczyć unoszenie auta i poprawić jego stabilność przy dużych prędkościach.

Brytyjski kabriolet ma także przeprojektowany system Aeroblade II, który zapewnia dodatkowy docisk dla tylnej osi. Aston Martin DBS Superleggera Volante może generować do 177 kg docisku – zaledwie o 3 kg mniej niż w wersji coupe.

Zobacz także: Aston Martin Vantage w Polsce

REKLAMA

Aston Martin DBS Superleggera Volante Materiały prasowe
Aston Martin DBS Superleggera Volante

Przejdźmy jeszcze do tego, co w kabriolecie istotne – dachu. Jest on składany i wykonany z tkaniny, która składa się z ośmiu warstw. Dach może być wykonany w jednym z ośmiu kolorów. I najważniejsze – jego składanie trwa raptem 14 sekund.

W kabinie mamy rozkład siedzeń 2+2, co oznacza sporo miejsca z przodu i bardzo niewiele z tyłu. Właściwie to tylne miejsca są symboliczne. Przednie fotele są oczywiście podgrzewane i wykończone wysokiej jakości skórą i alcantarą.

Cena Aston Martina DBS Superleggera Volante zaczyna się od poziomu niemal 300 tys. euro. Dostawy planowane są na trzeci kwartał 2019 roku.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA