[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
5.0

Aston Martin DBX – pierwsze zdjęcia

Parę lat temu w Genewie Aston Martin zaskoczył koncepcyjnym modelem DBX, który był SUV-em. Teraz auto trafi do produkcji!

Aston Martin DBX Aston Martin DBX

Śledząc poczynania Aston Martina, nie dziwi fakt, że brytyjska marka poszła w ślad za ogólnoświatowym trendem na budowę samochodów typu SUV. Takie modele mają już niemal wszyscy, włącznie z luksusowymi markami, których jeszcze parę lat temu nikt nie podejrzewałby o taki ruch. Bentley, Lamborghini, Rolls-Royce, a niebawem nawet… Ferrari!

Prezentowany w 2015 roku na salonie samochodowym w Genewie Aston Martin DBX stanowił zapowiedź tego, co ostatecznie trafi na drogi już w 2019 roku. Choć samochód wciąż jest sporą tajemnicą, to producent zdecydował się podgrzać atmosferę zdjęciami zamaskowanego modelu testowego.

Zobacz także: Aston Martin Cygnet z silnikiem... V8!

Ze zdjęć widać, że wersja produkcyjna będzie diametralnie różnić się od konceptu w zasadniczej kwestii – nadwozia. W prototypie mieliśmy efektowne auto w stylu SUV-a coupe z zaledwie jedną parą drzwi i bardzo zwartą sylwetką. W modelu, który trafi do produkcji, drzwi będzie czworo.

REKLAMA

REKLAMA

Aston Martin DBX Aston Martin DBX

Kolejną różnicą ma być napęd. O ile koncept był samochodem elektrycznym, tak do salonów trafi SUV z potężnymi silnikami V8 i V12 z magazynów Mercedesa.

Oba modele połączy natomiast nazwa, bo ta nie ulegnie zmianie i nowy SUV będzie nazywać się Aston Martin DBX. Dwie pierwsze litery to tradycja marki, natomiast jak się nietrudno domyślić „X” oznacza crossovera.

REKLAMA

Aston Martin DBX Aston Martin DBX

Aston Martin DBX przechodzi obecnie żmudne testy. Auto ma wysoko postawioną poprzeczkę, bo dobrze sprawować ma się zarówno poza utwardzonymi szlakami, jak i na torze wyścigowym. Nie może się przy tym obyć bez tysięcy kilometrów pokonanych na słynnej Północnej Pętli toru Nurburgring.

Więcej szczegółów poznamy w kolejnych tygodniach. Jest duże prawdopodobieństwo, że na miejsce premiery Aston Martin wybierze salon samochodowy w Genewie w marcu 2019 roku. Na potwierdzenie musimy jednak zaczekać.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij