Aston Martin DBX wejdzie do produkcji

Pierwszy SUV w historii tego producenta dostał zielone światło do produkcji. Aston Martin DBX to nowa karta w dziejach brytyjskiej manufaktury. 

fot. autocar.co.uk

Zaprezentowany na tegorocznych Targach Motoryzacyjnych w Genewie Aston Martin DBX spotkał się z większym zainteresowaniem niż spodziewało się tego szefostwo marki. Przychylne komentarze na temat zaprezentowanego pojazdu spowodowały, że DBX trafi na linię produkcyjną.

Zupełnie odmienny od dotychczasowych Astonów model ma pomóc brytyjskiemu producentowi w dotarciu do zupełnie nowych klientów, którzy do tej pory omijali jego salony. DBX, przełamujący konwencjonalne myślenie o luksusowym GT, wniesie nieco świeżości do gamy modelowej Astona Martina i zróżnicuje grono potencjalnych nabywców.

Będący rozwinięciem dzisiejszej stylistyki brytyjskiej marki SUV ma oferować cztery wygodne miejsca w swojej kabinie. Jego praktyczność w codziennym użytkowaniu podkreślać ma sporych rozmiarów bagażnik.

Produkcyjna wersja DBX-a pojawi się na rynku jeszcze przed końcem dekady. Do roku 2020, obok SUV-a, do gamy modelowej trafią dwa inne modele, m.in. następca DB9. 

Zobacz również:
REKLAMA