Aston Martin GT8 - ekstremalne auto z V8

Jak sama nazwa wskazuje, Aston Martin GT8 będzie miał osiem cylindrów i bazuje na modelu Vantage. Brytyjska marka pochwaliła się na razie zarysem profilu nowego auta.

Aston Martin GT8
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 839 580 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

W sieci pokazał się rysunek bocznej części nowego Aston Martina GT8. Auto ma być ekstremalną wersją modelu V8 Vantage. Na razie nieznane są szczegółowe informacje na temat samochodu, ale już po profilu widać, że stylistycznie będzie nawiązywał do V12 Vantage GT3. Świadczy o tym dodatkowy spliter na przednim zderzaku, czy też tylny spoiler.

Spodziewamy się też niższej masy w stosunku do V8 Vantage S (1610 kg) i mocniejszego silnika. Szacujemy, że 4,7-litrowa jednostka V8 w wersji GT8 będzie rozwijać ok. 450 KM. Moc ma być przekazywana na tylne koła za pośrednictwem 7-biegowej automatycznej skrzyni biegów. Przyspieszenie 0-100 km/h ma wynosić 4,2-4,3 s.

Przypomnijmy, że V12 Vantage GT3 wyprodukowano tylko w ilości 100 egzemplarzy. Być może, auto będzie nieco częstszym widokiem, jednak żeby móc podziwiać ten samochód w swoim garażu, trzeba przygotować się na wydatek rzędu 170 tys. funtów.

Aston Martina GT8 w pełnej krasie powinniśmy ujrzeć w przeciągu kilku najbliższych tygodni. Aston Martin V12 jest nam bliski, bowiem gościł na naszym stoisku na Poznań Motor Show 2016.

Zobacz także:
REKLAMA