Aston Martin RapidE - elektryczny koncept ujawniony

Aston Martin już produkuje model Rapide, więc o co chodzi z tą dużą literką "E" na końcu? Jak wiele rzeczy w dzisiejszym świecie, jeśli coś jest "e" to jest eko. Ekologiczne. I taki będzie nowy RapidE.

Dzisiaj modne są produkty "eko". W motoryzacji patrzymy na nie nieco z przymrużeniem oka, ale prędzej czy później eko-auta będziemy musieli je zaakceptować. Co więcej, musimy się też pogodzić z tym, że producenci sportowych samochodów z krwi i kości też takie modele wypuszczą. Tak jak zapowiada to Aston Martin i jego najnowsze dzieło - RapidE.

REKLAMA

Duża litera "E" na końcu mówi nam, że mamy do czynienia z pojazdem elektrycznym. Brytyjska marka nie pochwaliła się na razie danymi technicznymi nowego auta, ale wiemy jedno - pięknie brzmiące V12 zniknęło spod maski. Ale spokojnie, nie będzie nudno. Nieoficjalne źródła podają, że moc elektrycznego Rapide'a ma wynosić nawet 1000 KM! Wyobraźcie sobie ile będzie momentu obrotowego... Jednostka została opracowana wspólnie z firmą Williams Advanced Engineering, tą samą, która pomagała w rozwoju teamowi Williams F1.

RapidE to na razie koncept, ale chiński inwestor, firma ChinaEquity chce wdrożyć to auto do produkcji seryjnej. Jeśli tak się stanie, samochód zobaczymy najwcześniej w 2017 roku. Cena? Obecny Rapide z silnikiem V12 kosztuje 200 tys. dolarów. Ten zapewne będzie droższy. Co myślicie, czy Aston Martin powinien produkować "elektryki"?

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA