Aston Martin Rapide S – zamiana na więcej

Eleganckie czterodrzwiowe coupe zyskuje literkę S w nazwie i więcej mocy pod maską.

Aston Martin Rapide S

Rapide S zastąpi model oferowany dotychczas. Nowa odmiana trafi do salonów w przyszłym miesiącu a jej ceny startować będą od poziomu około 178 tysięcy Euro. Co dostajemy za tak ogromną sumę?

Przede wszystkim wzmocniony silnik. 5,9-litrowa jednostka V12 generuje teraz 558 KM (o 81 KM więcej niż w Rapide) i 620 Nm maksymalnego momentu obrotowego (wzrost o 20 Nm). To pozwala zaliczyć sprint do setki w czasie o 0,3 sekundy krótszym (teraz 4,9 sekundy), wzrosła prędkość maksymalna (z 302,5 km/h do 305,7 km/h). Mimo lepszych osiągów udało się obniżyć spalanie. Teraz Rapide S ma pochłaniać średnio 14,1 litra benzyny i wypluwać do atmosfery 332 g/km CO2 (wcześnie było to 355 g/km).

W kwestii designu nie zmieniło się wiele. Rapide S zyskał lekko zmodyfikowany grill i tylny spojler. Opcjonalnie można zamówić pakiet Carbon Exterior Pack. We wnętrzu wykończenia z ciemnego drewna i opcjonalne czerwono-czarne skórzane fotele. Po złożeniu siedzeń pojemność bagażnika wynosi 900 litrów. Na liście wyposażenie dodatkowe znajduje się kamera cofania i ekrany wbudowane w oparcia przednich foteli.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA