Aston Martin Rapide- bez V12 i z elektrycznym napędem

Czterodrzwiowa sportowa limuzyna z Gaydon jeśli doczeka się następcy, to tylko w ekologicznej wersji. Takie są najnowsze informacje w sprawie nowego Rapide S.

Aston Martin RapidE

W 2015 roku Aston Martin wraz z firmą Williams Advanced Engineering zbudował koncepcyjny model RapideE. Była to zapowiedź auta w wersji z elektrycznym napędem. Dziś okazuje się, że nie była to aż tak odległa wizja samych twórców.

REKLAMA

Kilka miesięcy temu producent z Gaydon podpisał list intencyjny z amerykańską firma LeEco. Na jego mocy obie marki zadeklarowały stworzenie koncepcyjnego auta, które pojawi się w 2018 roku i będzie to pojazd zasilany tylko energią elektryczną. I tu mowa właśnie o elektrycznym RapidE.

Sęk jednak w tym, że jeśli wierzyć plotkom Aston Martin nie będzie oferował nowego Rapide w wersji z wolnossącym silnikiem V12. Następca pojawi się na rynku tylko jako samochód z napędem elektrycznym. Podobno inżynierowie celują w zbudowanie auta zdolnego zaoferować 800 KM mocy i zasięg na realnym poziomie 320 km.

Warto dodać, że na koniec obecnej dekady Aston Martin wprowadzi do swojej gamy sportowego SUV-a, który zapowiadał koncepcyjny model DBX. W jednym z wywiadów prezes marki z Gaydon, Andy Palmer zapytany o wprowadzenie do oferty silników wysokoprężnych skwitował to krótko: "zdecydowanie jest to persona non grata w dzisiejszych czasach". Jego zdaniem elektryfikacja samochodów to przyszłość, o którą warto walczyć.

Zobacz także:
REKLAMA