Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Aston Martin Rapide - zdjęcia wersji produkcyjnej

Aston Martin Rapide Aston Martin Rapide

Pod maską znajdzie się 6-litrowy silnik V12 o mocy 470 KM i maksymalnym momencie obrotowym 600 Nm. Moc przenoszona będzie za pośrednictwem przekładni Touchtronic, która według przedstawicieli firmy zachwyca szybkością i precyzją zmiany przełożeń. Oficjalne dane dotyczące osiągów nie zostały jeszcze podane. Można jedynie przypuszczać, że przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmie około 4,5 sekundy, a prędkość maksymalna będzie oscylowała w okolicach 290 km/h.

Rapide powstanie na płycie podłogowej modelu DB9 o rozstawie osi wydłużonym o 255 mm, dzięki czemu w kabinie pasażerskiej nie zabraknie miejsca dla osób siedzących na tylnej kanapie. Co więcej, zwiększenie wysokości nadwozia o 63 mm pozwoliło na wygospodarowanie większej przestrzeni nad głowami siedzących z tyłu.

Produkcja Rapide rozpocznie się pod koniec roku, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów w 2010 roku. Bezpośrednimi konkurentami modelu Rapide będą Porsche Panamera, Audi A7 i Mercedes CLS.

Źródło: mototarget

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 1 109 250 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Aston Martin zaprezentował zdjęcia modelu Rapide, który w wersji produkcyjnej zadebiutuje najprawdopodobniej podczas tegorocznego Salonu Samochodowego we Frankfurcie.
    auto motor i sport, 2009-04-22 00:49:01
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij