Aston Martin V12 Vantage – mieli asfalt!

Aston Martin V12 Vantage
Aston Martin V12 Vantage
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 839 580 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

W stosunku do słabszej wersji, nowe jest przede wszystkim serce. To 6-litrowa jednostka napędowa V12, produkująca 510 koni mechanicznych mocy i 570 Nm momentu obrotowego. To o 90 koni mechanicznych i 100 Nm więcej od "zwykłego" Vantage z 4,8-litrowym silnikiem V8.

Za przeniesienie napędu na tylne koła odpowiedzialna jest 6-biegowa mechaniczna skrzynia biegów. Osiągi? Absolutnie piorunujące! Przyspieszenie 0 do 100 km/h zajmuje 4,2 sekundy, prędkość maksymalna to 304 km/h, a nieumiejętne obchodzenie się z gazem sprawia, że nie ruszając się zza kierownicy, można rysować "wzory" na czarnej nawierzchni.

Nowy silnik jest aż o 100 kg cięższy od jednostki V8, ale producent zastosował lekkie hamulce ceramiczne, 19-calowe, 10-ramienne obręcze aluminiowe oraz opcjonalne kewlarowe siedzenia, dzięki czemu waga w stosunku do słabszego Vantage zwiększyła się zaledwie o 50 kg.

Tylne zawieszenie jest teraz bardziej kompaktowe, co pozwoliło na zastosowanie szerszych opon i obniżenie prześwitu o 15 mm. Co więcej, użyto sztywniejszych o 45% sprężyn oraz przedniego i tylnego - odpowiednio o 15 i 75%.

Wewnątrz znalazła się nowa konsola centralna oraz tablica przyrządów. Nie zabrakło też dodatkowego przycisku Sport, odpowiedzialnego za więcej, szybciej i lepiej. Po jego wciśnięciu silnik jeszcze szybciej reaguje na otwarcie przepustnicy, a w układzie wydechowym otwiera się specjalny zawór, sprawiający, że ziemia drży pod nogami.

Źródło: Moto Target

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA