[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Aston Martin Valkyrie - hipersamochód oficjalnie

Do tej pory ukrywał się pod nazwą AM-RB 001, ale w końcu poznaliśmy prawdziwe imię bestii stworzonej przez markę dwie legandarne firmy. Oto Aston Martin Valkyrie, który pojawi się w Genewie.

Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie

Pierwszym Astonem na literkę "V" był Vantage. Potem dołączyły do niego Virage, Vanquish i Vulcan. Najnowsze dzieło to Valkyrie. Nazwa ma oddawać dramaturgię najszybszego modelu tej marki. Twórcy samochodu tłumaczą, że jest to niezwykły pojazd, który wymaga nietuzinkowej nazwy, która nie pozostawia złudzeń. Bez wątpienia nowy model będzie wzbudzał sporo emocji, gdy tylko pojawi sie na horyzoncie.

Co dokładnie oznacza nazwa Valkyrie? W mitologii nordyckiej oznaczają boginie, córki Odyna. Zwykle są przedstawiane jako piękne wojownicze dziewice ujeżdżające skrzydlate konie (czasem wilki), które uzbrojono we włócznie i tarcze. Ich zadaniem było sprowadzanie dusz najdzielniejszych poległych w boju wojowników (Einherjerów) do Walhalli. Były również posłankami Odyna i służkami usługującymi podczas uczt w Walhalli.

Co wiadomo o nowym hipersamochodzie marki Aston Martin? Powstał przy współpracy marki Aston Martin, Redn Bull Technologies, AF Racing oraz kilku innych, poważnych graczy z branży wyścigowej. Konstrukcja samochodu opiera się na monokoku z włókna węglowego, a pod maską pracuje układ hybrydowy składający się z wolnossącego silnika V12, wspomaganego przez motor elektryczny.

Maksymalna moc nie została jeszcze ujawniona, ale możemy się spodziewać nawet 1000 KM. Na pewno producent zachowa stosunek 1:1 pod względem masy do mocy. Sprint do setki zajmie nie więcej niż 2,5 sekundy.

Powstanie tylko 150 egzemplarzy, ale mamy złą wiadomość - wszystkie zostały sprzedane, mimo że cena wynosi około 3 mln dolarów. Dostawy do klientów rozpoczną się dopiero w 2019 roku.

Komentarze

 (5)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij