[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Aston Martin Valkyrie na oficjalnych zdjęciach

Aston Martin opublikował w sieci fotografie supersamochodu Valkyrie, który jest coraz bliżej produkcji. Emocje sięgają zenitu w oczekiwaniu na oficjalny debiut.

Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie

Aston Martin Valkyrie jest niezwykłym projektem, w który zaangażowany jest - oczywiście poza Aston Martinem - również Red Bull, wraz z utalentowanym projektantem samochodów wyścigowych Adrianem Neweyem. Brytyjczyk w przeszłości projektował m.in. bolidy Formuły 1 dla Williamsa (również ten, w którym zginął Ayrton Senna), McLarena, a obecnie dla zespołu Red Bull Racing.

Pokazany właśnie samochód jest kolejną ewolucją, z poprawioną przez Adriana Neweya aerodynamiką, która zapewnia lepszy docisk i prowadzenie przy dużych prędkościach.

Nowe są też reflektory, których mocowania inspirowane są rozwiązaniami stosowanymi w Formule 1. Chodzi o ramę z aluminium, która jest lżejsza nawet o 40 proc. w stosunku do tego, co stosuje Aston Martin.

Jeśli chodzi o podejście do masy supersamochodu, w oczach konstruktorów liczy się każdy gram. I to dosłownie. Nawet logo marki Aston Martin nie jest takie, jak w seryjnych modelach. Z kolei zwykła naklejka nie przystaje do powagi firmy. Dlatego też zdecydowano się na chemiczne wytrawienie maski w tym miejscu.

Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie

- Projekt nadwozia jest gotowy w 95 procentach - mówi jeden z projektantów Aston Martina, Miles Nurnberger. - Pozostałe elementy konstrukcyjne wciąż przechodzą zmiany, w miarę jak Adrian (Newey) znajduje kolejne sposoby na uzyskanie lepszego docisku - dodał.

Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie

W środku panuje bardzo minimalistyczna atmosfera, a miejsca wystarczy dla przeciętnie zbudowanych dwojga dorosłych. Co ciekawe, fotele umieszczone są tak, że pozycja przypomina nieco tę z bolidów Formuły 1, gdzie stopy znajdują się wysoko nad podłogą. Za lusterka zewnętrzne służą kamery przekazujące obraz zza auta do monitorów przy słupkach A.

Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie

Nie do końca wiadomo, jaki silnik znajdzie się w Valkyrii. Doniesienia sugerują jednak, że będzie to wolnossące V12 Cosworth o pojemności 6,5 litra, współpracujące z elektrycznym silnikiem.

Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie

Połączona moc systemowa ma sięgać 1130 KM, co przy masie około 1 tony (1030 kg) pozwoli uzyskiwać kosmiczne wręcz osiągi. Celem projektu jest zresztą zbudowanie najszybszego drogowego supersamochodu świata.

Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie

Powstać ma 150 egzemplarzy, a ich cena sięgnie około 2,8 mln euro za sztukę.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij